Bylo pod nádherným sluncem, že se konalo poslední kolo francouzského Open Handigolf, které vyhrál Angličan Mark Smith.

• Slavnostní předání cen: Vítěz Mark Smith - Foto: DR

Mark Smith (amputace pravé nohy) vyhraje turnaj se skóre 161 (82 včera a 79 dnes) za celkem 10 úderů nad par.

"Byl to náročný víkend, ale dobrý víkend!" Svůj turnaj končím s birdie v 18 letech, jsem velmi šťastný. Přicházím na tento turnaj 15 let a je to poprvé, co jsem vyhrál. Toto vítězství je pro mě velmi důležité. “

Na druhém místě je nejmladší hráč v turnaji, Belgičan Adem WAHBI, ve věku 17 (s diplegií BMI od narození, morální a cerebrální poškození) s celkovým skóre 163 (84 a 79).

"Začal jsem špatně prvních 9 jamek, v jamce č. 1 jsem vytvořil dvojité bogey." Na zpáteční cestě jsem opravdu dobrý. Na začátku 1. jsem -16. V 16 jsem špatně klesl a skončil 8 na jamce (Par 4). Toto je 3th rok, kdy jsem skončil na druhém místě, jsem velmi zklamaný, ale šťastný, že jsem zde tento týden hrál ve St Omeru “.

Nejlepší francouzština je Mathieu CAUNEAU, na 3th  svázané s Belgičanem Cedric LESCUT (vítěz edice 2015).

Mathieu CAUNEAU je francouzský šampion 2016 a vyhrál Jean-Claude Bavière Trophy, oceněný nejlepším francouzským hráčem v Brutu, všechny kategorie dohromady, na památku prvního předsedy komise pro handigolf Federace.

"Můj den nezačal moc dobře." Byl jsem pod velkým tlakem médií a veřejnosti. Snažil jsem se dostat do hry. Jsem velmi spokojený, že budu opět mistrem Francie. Kurz ve St Omeru je báječný, zeleň je fantastická, blahopřeji greenkeeperovi a jeho týmu zahradníků k odvedené práci. Také blahopřeji Marku Smithovi k jeho zaslouženému vítězství, hrál velmi dobře. “

Vítězové ve 2th a 3th série jsou Ahmet OZYAZICI (Turecko) a Richard SAUNDERS (GB).

Slovo prezidenta, Jean-Jacques Durand: „Smlouva s Francouzskou golfovou federací o organizaci turnaje French Open Handigolf vyprší letos a nebude a priori obnovena, oznámil Jean-Jacques Durand během slavnostního předávání cen, zachování jeho závazek k handigolfu. V roce 2017 uspořádáme Handigolfový turnaj otevřený všem, bez omezení indexu, budou vítány všechny úrovně a všechny národnosti. S pomocí regionu a oddělení Nord Pas de Calais budu usilovat o dosažení tohoto cíle, který mi je srdcem tak drahý již více než 15 let: zlepšit život lidí se zdravotním postižením. "

Zobrazení konečného pořadí: Konečná klasifikace Open de France Handigolf 1. SERIEKonečná klasifikace 2. SÉRIE, Konečná klasifikace 3. SÉRIE

Pro více informací: handigolf.fr