Nicolas Colsaerts vyhrál svůj první evropský titul po sedmi letech vítězstvím na Amundi Open de France po dechberoucím finále v Golf National.

Vítězství Nicolas Colsaerts Amundi French Open 2019 -

Vítězství pro Nicolas Colsaerts Amundi French Open 2019 - GettyImages-

V neděli dlouhý belgický útočník rychle zvýšil náskok ze tří na pět výstřelů za mokra, ale nejstarší národní otevřený v kontinentální Evropě dodržel všechny své sliby na posledních devíti jamkách, které zůstanou mezi nejúžasnějšími z závod do Dubaje 2019.

George Coetzee vedl dva údery šest děr od konce, zatímco Joachim B Hansen se ocitl v křesle, když vedoucí duo narazilo do vody na 15. díru - zatímco Colsaerts skóroval na orla 14.. Když ale Hansen připustil trojnásobný bogey na 17. jamce, přičemž opustil první místo ve stejnou dobu, 36letý Belgičan si udržel svůj chlad, aby podepsal 72 kartu a skončil 12 ran pod par.

Colsaerts vyhrál potřetí na European Tour, ale teprve poprvé od roku 2012, období, ve kterém se zúčastnil zázraku Medinah, který viděl Evropu vyhrát Ryder Cup poté, co byl provedeno 10-4. Hráč, jehož cílem na začátku týdne bylo udržet si kartu, nemohl skrýt své emoce, když ukončil období nedostatku sedmi let a pěti měsíců, toho, kdo se účastnil jeho 389. Evropský turnaj.

Dane Hansen zaznamenal poslední kolo 68, aby provedl ránu za Colsaertsem, zatímco Jihoafrický Coetzee dokončil 10 ran pod par po posledním kole 71.

Americký Kurt Kitayama dokončil pouze čtvrtý, devět ran pod par a jeden výstřel před německým Martinem Kaymerem, který již vyhrál dva hlavní turnaje, skotský Richie Ramsay a Irishman Gavin Moynihan. Belgičan Thomas Detry, Chilean Hugo León a Angličan Chris Paisley dokončili prvních 10, sedm výstřelů pod par.

Nicolas Colsaerts:

"Je to opravdu zvláštní." Jezdím sem více než 15 let. Přijel jsem sem tak dlouho, i když mi chybělo pár vydání. Dělat to tady a tímto způsobem, vzhledem k velkolepému konci, je ještě příjemnější. "

"Udělal jsem velkou chybu na 15. jamce." Myslel jsem, že vítězství mi unikne. Ale věděl jsem, že mám šanci, protože na posledních dírách se může stát cokoli. Překvapilo mě, když jsem se dostal na 17. jamku, abych zjistil, co JB udělal. Udělat putt jako je tento na poslední jamce a vyhrát turnaj je opravdu výjimečný pocit. "

Benjamin Hébert (+3) a Victor Pérez (+2) dojeli šestnácté místo v žebříčku nejlepších Blues v týdnu.