Američanka Nelly Korda tuto neděli zvítězila na šampionátu Gainbridge v Boca Raton na Floridě, čímž získala svůj druhý titul na American Professional Women's Tour (LPGA), zatímco Diamond Resorts Tournament of Champions, vyhrála její sestra Jessica před měsícem. Francouzka Perrine Delacourová skončila na 44. místě, zatímco Céline Boutierová po dvou kolech neprošla cutem s 5 údery přes par. Bývalá světová jednička Annika Sörenstamová, která se vrátila po 1leté absenci, skončila na 13. místě, na +74.

Nelly Korda USA v čele před Klattenem a po dvou kolech v přepadení -

Nelly Korda zvítězila na Lacoste Ladies Open de France ve francouzském Golf Du Medoc. v září 2019. Kredit: Tristan Jones

Petr a Regina Korda byli šťastní, když seděli ve svých skládacích židlích na kopci s výhledem na 18. green Nona Lake, protože jejich nejmladší dcera Nelly vyhrála mistrovství Gainbridge, své první domácí vítězství. Skutečnost, že to bylo poprvé, co viděli 22letou Nelly vyhrát na LPGA, svědčí o tom, že to znamenalo její čtvrtý titul v kariéře.

Nelly Korda vyhrál Gaimbridge Championship

© Nelly Korda přes Instagram

Podobný příběh to byl minulý měsíc na turnaji Diamond Resorts Tournament of Champions, když nejstarší dcera Jessica získala svůj šestý titul v play-off LPGA proti Danielle Kang. Bylo to také poprvé, co Jessica zvítězila před svými rodiči.

Jaký je to pocit, vidět vaše dcery vyhrávat back-to-back LPGA turnaje v jejich domovském státě Florida?

"Děsivé," řekl hrdý Petr.

Na oslavě byli přítomni jediní dva rodiče, kteří tento pocit znají. Tom a Gunilla Sorenstam žijí v Nona Lake a tento týden dokončili všech 72 jamek, protože jejich 50letá dcera Annika soutěžila na své první LPGA akci po 13 letech. Annika a její sestra Charlotta vyhrála v roce 2000 dva po sobě jdoucí turnaje LGPA.

Kordasův mladší bratr Sebastian, významný tenista, přijel z Evropy, když uplakaná Nelly zvítězila v závěrečných 69 bodech (-16), tři údery před Lexi Thompsonovou a Lydií Ko, také obyvatelkou jezera Nona. Světová jednička Jin Young Ko je sám na čtvrtém místě.

Petr a Regina, dvě světové tenisové legendy, které vychovaly tři sportovce světové úrovně, nechodí každý týden se svými dětmi až na konec světa. Najdou mnoho kilometrů - pěšky i letadlem - ale děti Korda mají také velkou nezávislost. Je to jednotná a sjednocená rodina.

Poté, co Nelly a Jessica hrály v neděli společně na Turnaji šampionů, dvojice diskutovala o tom, co viděla na předchozím turnaji v posledním kole. Jessica zvítězila, ale Nelly měla denní maximum, 64 let, a byla blízko k play-off.

"Řekla mi věci a já jsem jí řekl věci," řekla Jessica. „To je docela zvláštní na tom, mít s sebou svoji sestru a být pod nejvyšším možným tlakem, abys vyhrál golfový turnaj.“

Jessica poukázala na několik drobných úprav v Nellyiných výrokech, na které se během měsíční pauzy zaměřila. Nelly také zabalila nový ovladač, Titleist TSi1. Od prvního turnaje v její první sezóně v roce 2017 měla v tašce stejný Callaway Epic. Barva se odlupovala a byla docela otrhaná, řekl Caddy Nelly Kordové Jason McDede.

Nelly a McDede jsou spolu na začátku své čtvrté sezóny a v den jako dnes, kdy byla frustrována úderem do míče a nepříjemným pocitem, jí McDede pomohla zůstat ve hře.

"Dnes jsem se opravdu potýkala a můj caddy určitě přispěl velkou část toho, proč jsem právě teď tady s trofejí - ale bez trofeje," zavtipkovala a naznačila, že trofej nedosáhla prostoru rozhovoru.

"Dovolil mi zůstat v klidu, je to někdo, koho můžu pustit." Dokonce řekl: „Pokud potřebujete vypustit páru, udělejte to se mnou.“ Někdy je tedy opravdu dobré to vyjádřit. Je to skvělý týmový hráč. Dlužím mu hodně ze svého úspěchu.

Zatímco vrchol žebříčku byl o hvězdách, Sorenstamova přítomnost po celý týden byla pro mladší generace kouzelná.

"Řekl bych, že jsem docela unavený, jsem vyčerpaný," řekl Sorenstam, který poslední dvě kola vystřelil 79-76 a dokončil 74. místo.

„Dal jsem všechno. Vynecháte hodně úsilí, když vám chybí greeny a je opravdu, opravdu těžké se vrátit, “řekla. "Takže vložit hodně energie do tohoto turnaje s každým je samozřejmě prostě fantastické." To opravdu je. Čím víc o tom přemýšlím a jakmile se uvolní, myslím, že mi to na tváři zanechá široký úsměv.

Desetinásobný hlavní vítěz Sorenstam je tváří turné už tolik let a vyhrál 72 titulů, než si založil rodinu s manželem Mikem McGee. Na LPGA už roky nebyl dominantní hráč, ale silné sestry Kordy, které vyhrávají turnaje back-to-back, vytvářejí neuvěřitelnou dynamiku.