Nastasia Nadaud ukončila svou amatérskou kariéru stylově v prosinci, když skončila třetí v LET Q-School a zajistila si místo na Ladies European Tour v roce 2023.

nadaud začíná svůj profesionální život na LET

Nastasia Nadaud © Tristan Jones-Ladies European Tour

Francouzská hráčka byla vyjmuta z finále v klubu La Manga díky svému 16. místu v pořadí podle zásluh LET Access Series, přestože odehrála pouze pět turnajů.

Nadaud prozkoumal hostitelské kurzy LET Q-School po skončení sezóny LETAS a tento výlet se rychle vyplatil.

S koly 68, 67, 66, 75 a 71 na hřištích Sever a Jih obsadila 18letá hráčka třetí místo v průběžném pořadí se skóre 14 pod par, čímž si pro letošní sezónu vysloužila kartu LET. po turnaji.

Když mluvíme v té době, řekl teenager : „Nemyslím, že dokážu slovy vyjádřit, jak se cítím! Nemůžu uvěřit, že je konec; Pořád si myslím, že je zítra šesté kolo. Cítím se opravdu dobře a konečně je konec.

„Je to perfektní konec mé amatérské kariéry. Kdyby mi někdo řekl, že budu mezi 3 nejlepšími na Q-School, už bych se stal profesionálem! Je to opravdu příjemné."

Francouzka měla skvělý rok 2022 na golfovém hřišti tím, že byla součástí vítězného francouzského týmu na Mistrovství Evropy dívčích družstev a vyhrála LETAS vítězstvím na Goteborg Open.

Mladá Francouzka navíc debutovala na LET na Jabra Ladies Open a skončila T30 na VP Bank Swiss Ladies Open a T42 na Lacoste Ladies Open de France.
S rekordním plánem LET, na který se letos můžete těšit, s nejvyššími prize money v 45leté historii organizace, se Nadaud těší na zahájení své profesionální cesty.

Ona vysvětluje :  «Chci odehrát co nejvíce turnajů a užít si svůj první rok jako profesionál. Na zimu si odpočinu a pak nás čeká skvělý rok.“

„Jsem super motivovaný a nemůžu se dočkat, až začne sezóna. Po Q-School budu mít dva nebo tři týdny volno, pak se nemůžu dočkat, až se k tomu vrátím a nechám sezónu začít.“