Díky poslední kartě 70 (-2) vyhrála Australanka Minjee Lee o dva rány před Lexi Thompsonovou a přidala na svůj seznam Cognizant Founders Cup. Céline Boutier, jediná Francouzka, která v tomto podniku prošla Cut, skončila na 35. místě.

Minjee Lee vítězka Cognizant Founders Cupu - přes Twitter @LPGA

Minjee Lee vítězka Cognizant Founders Cupu – prostřednictvím Twitteru @LPGA

Minjee Lee, loňský vítěz Amundi Evian Championship, přidal na svůj seznam novou trofej: Cognizant Founders Cup. Pětadvacetiletá hráčka tento týden dominovala svým soupeřkám a zvítězila o dva údery před svou první pronásledovatelkou Lexi Thompsonovou. Australanka vrací karty 25-67-63-69, jejích 70 (-63) v pátek je spolu-nejlepší kartou týdne. Toto vítězství jí umožňuje ujmout se vedení v Race To CME Globe, které dříve vedla Američanka Danielle Kang. Posunula se také o jedno místo ve světovém žebříčku a dostala se na čtvrté místo.

Jin Young Ko, dvojnásobný obhájce titulu a světová jednička, skončil 1. Odevzdá karty 17-69-70-72 s konečným součtem -69.

Céline Boutier skončila na 35. místě s celkovým výsledkem -5. Francouzská jednička je jedinou ze tří nasazených trikolór, která prošla cutem. Dělá karty 1-73-68-73. V Race to CME Globe ztrácí dvě místa a nyní zaujímá osmou pozici. V ženském světovém golfovém žebříčku si udržuje 69. místo.

Pauline Roussin-Bouchardová bohužel neprošla cutem v New Jersey. Poté, co v prvním kole zahrála 71 (-1), vrátila v pátek kartu 74 (+2) a o dva rány minula Cut.

Agathe Laisné během tohoto týdne Cognizant Founders Cup neprošla svým druhým cutem na LPGA Tour. Vrátí karty 73 (+1) a 76 (+4), celkem tedy +5.

Chcete-li najít kompletní žebříček Cognizant Founders Cup: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.