Anglická Melissa Reidová získala první titul sezóny European Ladies European Tour 2017, Oates Vic Open, když na 13. jamce Beach Golf Links ve třetí jamce play-off zvítězila nad německou Sandrou Gal. Austrálie.

Melissa Reid - Foto: DR

Odpoledne v Barwon Heads, kde viděl nárazový vítr až do 55 km / h, vedení několikrát změnilo majitele, než se Sandra Gal ujala vedení (-16) poté, co předvedla vynikající karta 69 v předchozím kole.

Reid měla šanci vyhrát na 72. jamce turnaje poté, co na 3. jamce (par-18) zasáhla vynikající 5 dřevo před greenem, ale nakonec si vzala tři putty, které ji poslaly rovně. hrát prodloužení.

Na první jamce play-off byli oba hráči svázáni poté, co Reid znovu vzal tři putty z okraje zelené, přičemž druhá další jamka byla téměř uhlíkovou kopií první.

Při třetím výstřelu Gal trefil míč těsně přes zadní část greenu a neuspěl, takže Reidovi zbyl putt tři yardy.

Poté, co vyhrál své první play-off, řekl Reid: „Bylo to tam brutální. Je to jeden z nejsilnějších větrů, jaký jsem kdy viděl, zvláště při startu, který jsem dostal. V prvních pěti jamkách jsem si nemyslel, že jsem trefil špatnou ránu. Byla to skutečná zkouška, víte, a přinesla mi hodně a toto neuvěřitelné vítězství mi přináší nesmírnou radost.

Druhé snížení bylo provedeno po třetím kole, aby si udržel pouze prvních 35 bodů., Justine Dreherová a Agathe Sauzonová se kvalifikovala do finálového kola.

Chcete-li zobrazit konečné pořadí: Ladieseuropeantour.com/leaderboard/