Světová jednička a úřadující šampion Race to Dubai Rory McIlroy se vrátí na místo svého prvního profesionálního vítězství v K Clubu na irské půdě, když se postaví na start Horizon Irish Open od 7. do 10. září 2023.

Mcilroy se vrací do klubu K na otevření duhovky

©DP World Tour

Čtyřnásobný golfový šampion dosáhl v roce 2016 slavného vítězství na hřišti County Kildare poté, co předvedl ohromující birdie-by-eagle a vyhrál Island of Ireland National Open o tři rány.

McIlroy minulý měsíc zakončil hvězdnou sezónu na maximu, když počtvrté vyhrál Race to Dubai – přidal se k triumfu ve FedEx Cupu na PGA TOUR – a podeváté se dostal na světovou jedničku.

Horizon Irish Open bude součástí McIlroyovy poslední přípravy na příští rok Ryder Cup v Římě a fanoušci si nyní mohou zakoupit vstupenky na jeho návrat do K Clubu.

"Irish Open je turnaj, na kterém jsem vyrůstal nejen při sledování televize, ale chodil jsem na něj jako dítě a viděl jsem tam všechny své oblíbené hráče za ta léta," řekl McIlroy. „Vždy to byla tak dobře podporovaná akce. Na tomto turnaji jsem měl svou podporu a dobré vzpomínky a návrat do K Clubu je místo, kde jsem zaznamenal největší úspěch a jsem samozřejmě nadšený, že se tam vrátím."

„Atmosféra byla na posledním kole v roce 2016 elektrická a nemůžu se dočkat, až znovu uvidím fanoušky v klubu K. »

Rory McIlroy: Světová jednička si myslí, že Ryder Cup bude odložen do roku 2021

Rory McIlroy - Foto: © F.FROGER / 3Ds

Loni se na Horizon Irish Open zapsala historie, protože Adrian Meronk se stal prvním polským vítězem na DP World Tour, když získal titul na Mount Juliet Estates. Irish Open se poprvé hrál v roce 1927 a je jedním z nejslavnějších národních turnajů na světě. Meronk přidal své jméno na seznam bývalých šampionů včetně Seve Ballesterose, Sira Nicka Falda, Pádraiga Harringtona, Colina Montgomerie, José Maríi Olazábala a Jona Rahma.

Žádáme fanoušky, aby si zajistili vstupenky na Horizon Irish Open s dostatečným předstihem, protože poptávka po pětidenním golfovém festivalu, který začíná Pro-Am ve středu 6. září, je vysoká. Prémiové zážitky jsou také dostupné pro všechny turnajové dny a lze je zakoupit zde.