Lydia Ko tuto sobotu vyhrála mistrovství Lotte, autorka rekordního skóre 260 (-28), zanechala za sebou své nejbližší pronásledovatele v 7 délkách. Céline Herbin, jediná Francouzka, která je stále v provozu, skončila daleko od vedení na 69. místě s posledním kolem v celkovém počtu 75 (+3) -6.

Lydia Ko vyhrála mistrovství Lotte

© LPGA

Lydia Ko, letěl nad posledním kolem mistrovství Lotte stejně jako předchozí v sobotu na Havaji, odhodlaný ukončit období 1084 dnů hladomoru a uzavřel své poslední kolo zlepšením svého osobního rekordu se skóre 260 (-28). Ko končí se 7 údery před svými nejbližšími pronásledovateli včetně Korejců Inbee Park (63) a Sei Young Kim (65), mladá Irka Leona Maguireová (67) a Američan Nelly korda (71).

Novozélanďan, který na 54 jamkách zaznamenal nejnižší skóre v historii, byl jen o jeden úder před Nelly korda na začátku posledního kola. Zatímco Korda před 11. jamkou nestartoval, Ko měl za sebou sedm birdie bez bogey, čímž si zajistil vítězství solidní kartou 65 a zaznamenal svůj 16. úspěch na LPGA Tour.

« Mnoho věcí mi právě teď prochází„Ko řekl o chvíli později a podělil se o své myšlenky:“ Když jste v pozici vyhrát a nestane se to, pochybujete. Pokud jsem řekl, že ne, vůbec jsem o sobě nepochyboval, s rukou na srdci, občas jsem se divilHej, nevím, jestli se někdy vrátím do kruhu vítěze. „...“ Být znovu v této situaci je očividně super. Víte, s Jordan Spieth et Hideki Matsuyama kteří vyhráli poslední dva týdny - a já vím, že už je to dlouho, co vyhráli také - to mi dalo určitou naději a představu, že bych mohl tento trend sledovat. "

Působivé statistiky ...

Korda, Sei Young Kim, Inbee Park a Leona Maguire se všichni rozdělili na druhé místo, daleko za Ko, který na posledních 100 jamek překvapivě udělal pouze jedno bogey - 38 za posledních pět kol.

Ve svých pouhých 23 letech získal bývalý světový dvojnásobný držitel titulu major 1 vítězství na okruhu LPGA, což je jeho poslední vítězství z roku 16 na mistrovství Mediheal.

Po několika změnách trenéra a caddyho se jeho hra začala zotavovat loni v létě pod vedením, kdy se LPGA po pandemické přestávce obnovila. Ko byl poté v čele po 54 jamkách na LPGA Classic Marathon v Ohiu loni v červenci, ale skóre 73 v posledním kole ho nechalo o jeden bod za vítězem Danielle Kang.

Před 19 lety získala Lydia Ko 17 světových titulů, včetně dvou hlavních. Tiger Woods dosáhl tohoto výkonu, dokud mu nebylo téměř 24 let.

Po sobotním vítězství se má vyšplhat zpět na 11. místo a rychle se vrátit do top 10 v žebříčku Rolex.

Ko vyprávěla v sobotu příběh o tom, jak nemohla spát v předvečer loňského podzimního finále Marathon Classic navzdory čtyřtaktnímu vedení. Poté vedla o pět se šesti jamkami, než se probojovala po rovince a sledovala, jak ji Danielle Kang míjí, aby získala titul. Toto selhání přisoudila tomu, že na sebe vyvinula příliš velký tlak, a také nepomohlo, že už nějakou dobu nezažila konflikt.

V pátek večer neměla problémy se spaním na dalším 54jamkovém vedení.

"Včera v noci jsem spal opravdu dobře," řekl Ko. "Právě jsem řekl:" Hej, můj osud je již vybrán a já si prostě zahraji nejlepší golf, jaký dnes mohu získat. … Myslím, že mi to dokazuje, a vím, že je to nejdůležitější. "

Céline Herbin spadá do domácího úseku

Celine Herbin pouze Francouzka stále ve sporu po vyloučení Perrine Delacour po druhém kole skončil velmi daleko od vedení na 69. místě, celkem -6. Stejně jako prvních 12 jamek, kde byla Normande perfektně na svém místě, zaznamenala 3 birdie na 1, 8 a 9. jamce, což ukazovalo na -3 a -12 celkem po dvanácti jamkách. Bohužel nedostatek přesnosti v domácím úseku ho stál 1 double a 4 bogey na 6 jamkách, což ho odsunulo na 69. místo v žebříčku jeho prvního turnaje sezóny.