Nasa Hataoka vstoupil do posledního kola šampionátu Walmart NW Arkansas, kde se o první místo podělil s Minjee Lee a pouze dva a tři údery od Lexi Thompson a Ariya Jutanugarn.

© Nasa Hataoka prostřednictvím Twitteru

"Soustředil jsem se na svou hru všech 18 jamek a jsem tak šťastný, že jsem vyhrál," řekl Hataoka. "Hrál jsem s Lexi a všemi velkými jmény, vyhrát tento turnaj je pro mě obrovský." "

Hataoka zahrál čtyři z devíti, aby šel s téměř dokonalou hrou, aby vytvořil náskok pěti úderů a plavil se po svém prvním vítězství v kariéře s 8 pod par 63 za celkem -21.

Devatenáctiletý Japonec projevil vyrovnanost a dovednosti jako někdo, kdo je připraven připojit se k elitám. Když se její pronásledovatelé snažili dohnat, Hataoka kriticky zahrála 19. jamku, aby si udržela náskok pěti úderů, a pak 12. zapečetila turnaj působivou par.

Hataoka nashromáždil body s birdie na jamkách 15, 17 a 18, aby porazil rekord v turnaji, který předtím držela So Yeon Ryu v roce 2017 s -18.

Hataoka udělal posledních 40 jamek turnaje bez bogey a udělal pouze jednu z 54 jamek.

Je to 14. japonská hráčka, která zvítězila na okruhu LPGA.

Austin Ernst skončil druhý na 15 pod parem, zatímco šest hráčů si na třetím místě přivázal na 13, včetně Thompson a Lee, kteří byli spárováni s Hataokou.

Céline Boutier končí 15. místo

(zdroj: ffgolf)

Po dvou prvních kartách 66 (-5) uzavřela Céline Boutier svůj týden tím, že udělala konečných 70 (-1), což jí umožnilo zavěsit top 15, daleko od Japonky Nasa Hataoka, nedotknutelných na -21!

Čtvrtý na začátku posledního kola této neděle mohl bývalý amatérský světový hráč číslo 1 legitimně tvrdit, že se zapojil do boje, obvinil jen tři délky za vůdci. Ale méně úspěšná než v posledních dnech na trati Pinnacle Country Club nemohla udělat lépe než 70 (-1), což ji nechává daleko od japonské Nasy Hataoky

Se správnými statistikami v dlouhé hře (8/13 fairway, 13/18 greenů v regulaci), ale průměrem na greenech (32 puttů), francouzština střídala dva bogey a tři birdie a na 15. místě obsadila -11.

Navzdory všemu, velmi solidní výkon, vzhledem k hustotě žebříčku a dobré znamení před vstupem do KPMG Women's PGA Championship tento týden, třetí major sezóny. S touto top 15, třetí na LPGA Tour v roce 2018, se Boutier vyšplhal na 65. místo v Race to the CME Globe.

Ostatní Blues končí dále: Perrine Delacour, autorka 69 (-2), skončila 47. v -6; Karine Icherová se umístila na 65. místě na -2 po jejích 72 (+1) dne; a nakonec Céline Herbin, která hrála 74 (+3), skončila 76 na +1.