Minjee Lee získala třetí titul ve své kariéře na americkém okruhu s Blue Bay LPGA na ostrově Hainan (Čína).

Minjee Lee - Foto: DR

Lee předal kartu 70 (-2), aby vyhrál jeden úder před Jessicou Kordovou a dva údery nad Jutanugarn, 13 úderů pod par.

"Samozřejmě, protože jsem vyhrál, právě teď jsem velmi šťastný," řekl Lee. "Věděl jsem, že jít do posledního kola bude dnes dobrý boj, a bojoval jsem až do konce." "

Dvacetiletá australská birdie v 20. hře získala převahu nad svými dvěma soupeřkami z finálové hry, Jessicou Kordou a Ariyou Jutanugarnovou. Thajská světová dvojka poslala odpaliště z 18 do vody a nakonec se spokojila s třetím místem o dva údery za Lee. Korda také birdie v 18. poté, co minul orel putt a popadl play-off. Američan skončil jedním úderem na druhém místě. S pouhými čtyřmi kartami do 18. let v neděli bylo závěrečné kolo Blue Bay LPGA těžké pro všechny. Napjatý týden pro Francouzky Karine Icher a Joannu Klattenovou, které skončily na 70. a 43. místě, velmi daleko od australské Minjee Lee.