Jihokorejka Hyo-joo Kim podepsala své páté vítězství na LPGA a vyhrála (-11) Lotte Championship tuto sobotu na Havaji. Céline Boutier získala novou top 10 díky druhé po sobě jdoucí kartě 70 (-2). Perrine Delacour skončila 26.

Lotte Championship: vítězka Hyo-joo Kim, Céline Boutier 10

Lotte Championship: vítěz Hyo-joo Kim – Fotografický kredit přes twitter #LPGAWinnerSelfie s @Titleist

Hyo-joo Kim zajistil vítězství podpisem poslední karty 71 (-1) a zahrál třetí birdie na 18 na celkových -11, což je skóre dostačující k tomu, aby zdrželo Hinako Shibuno (37. na světě), která skončila na dvou délkách s prázdné bogey v posledním kole nad Hoakalei Country Club.

Jihokorejka, 13. na světě, tak přidala páté vítězství do svého rekordu, zajištěného již velkou korunovací v Evianu v roce 2014.

Céline Boutier, 4. na startu Chevron Championship, prvního velkého turnaje sezóny. podepsal velmi dobré 10. místo, své páté Top 10 jen ze 7 účastí. Díky tomuto novému výkonu se francouzská jednička řadí na páté místo v Race to CME, které v současnosti dominuje Američanka Danielle Kang a pokračuje ve svém vzestupu až na okraj top 1.

Perrine Delacour, která měla menší úspěch, skončila 26. Aktuálně je celkově 41.