Linn Grantová (23) ze Švédska přidala další vítězství do svého konta vítězstvím na Jabra Ladies Open, rok a dva měsíce po vítězství na Jabra Ladies Classic. Tento výjimečný výkon mu vynesl cenný sezam pro The Amundi Evian Championship 2023. Je to již jeho páté vítězství na Ladies European Tour. Na velmi dobrém 2. místě končí Céline Herbin, která od grálu daleko nedošla.

Linn Grant vyhrává Jabra Ladies Open, Céline Herbin 2

Linn Grant vyhrává Jabra Ladies Open – Kredity: Tristan Jones / LET

Vzrušující napětí, poslední den plný zvratů, pole talentovaných hráčů a stále stejně impozantní hřiště: 8. ročník Jabra Ladies Open, dotovaný částkou 300.000 XNUMX €, splnil všechny své sliby!

Po třech kolech golfu v Évianu na Jabra Ladies Open to nakonec vyhrála švédská hráčka Linn Grant. Jeho část posledního kola však nezačala nejlépe dvěma bogey na prvních šesti jamkách. Linn Grantová dokázala na konci hry zvrátit trend se čtyřmi birdie a skončila vítězně se dvěma ranami před svými prvními pronásledovatelkami.

Toto je její páté vítězství na Ladies European Tour a je to podruhé, co Linn Grant vyhrála ve Francii: Švédka vyhrála Terre Blanche Ladies Open, turnaj LETAS. Linn Grant vyhraje svou kvalifikaci na The Amundi Evian Championship od 27. do 30. července a také na další AIG Women's Open.

Anne Van Dam, vedoucí po většinu dne, skončila druhá se skóre -7. Pod par na začátku 16 ku -1, a tedy celkem -8, Nizozemka zahraje dvě po sobě jdoucí bogey. Navzdory všemu zaznamenala v 18 birdie a dělila se o druhé místo s Céline Herbinovou.

Rodák z Avranches má za sebou skvělý týden a výborné poslední kolo za 68 (-3). Céline Herbinová zahájila svůj turnaj 67 (-4), než si zahrála v PAR během druhého kola.

Pěkná top 10 od Anne-Charlotte Mora na tomto Jabra Ladies Open. Jeho poslední kolo však bylo špatně zahájeno třemi bogey na začátku hry o průjezd +3 na prvních sedmi jamkách. Mora pak na svých posledních jedenácti jamkách zahrál šest birdie a získal poslední kartu 68 (-3). Skončila desátá s výsledkem -10, sedm úderů za vítězkou.

Jaká karta pro Constance Fouilletovou v tomto posledním kole, která zaznamenala 67 (-4) i přes double bogey: Fouillet zahrál šest birdie a skončil 21., nejlepší amatér turnaje!

Příští setkání v Evianu: od 27. do 30. července, kde se u příležitosti Major The Amundi Evian Championship setkáme s Linn GRANT spolu s nejlepšími hráči LPGA Tour.

Chcete-li najít úplný žebříček Jabra Ladies Open: Cliquez zde.