V poslední části posledního kola turnaje Aland 100 Ladies Open ve Finsku Anne-Charlotte Mora podepsala sobotu za 68 (-4), což je její nejlepší kolo týdne, aby vyhrála za -8 s náskokem úderu před Švédkou Lisou. Pettersson. V 25 letech vyhrála Anne-Charlotte Mora své první vítězství na Ladies European Tour. Emie Peronninová skončila na 12. místě s výsledkem +1.

Triumf Anne-Charlotte Mora

Anne-Charlotte Mora vítězka Aland 100 Ladies Open – Kredity: © Tristan Jones/LET

Ladies European Tour se tento týden přesunula do Finska ve městě Kastelholm na turnaj Aland 100 Ladies Open. Tento par 72 z 5964 yardů loni korunoval Matildu Castrenovou.

Velmi rychle se v tomto turnaji francouzská vlajka ocitla v čele žebříčku. Od prvního dne je Anne-Charlotte Mora 4. s kartou -2. Ve druhém kole se dokonce ujme vedení a podepíše nejlepší součet po dopoledních zápasech za -4. Francouzku předběhnou dvě hráčky, Lisa Pettersson (SWE) a Ana Pelaez Trivino, s celkovým počtem -5: k závěrečné bitvě se utkaly v sobotu v posledním zápase.

Anne-Charlotte Mora, která dokončila svých prvních třináct jamek v paru, se náhle pustila do šíleného spěchu: podepsala tři birdie v řadě 14,15 a 16, aby se ujala vedení v turnaji, než svůj týden uzavřela birdie na vítězství na par 5 jamky 18.

Ve 25 letech vyhrála Anne-Charlotte Mora své první vítězství na Ladies European Tour tím, že zvedla nad hlavu trofej pro tento turnaj Aland 100 Ladies Open. Nyní je 16. v pořadí Race to Costa Del Sol.

Emie Peronninová s kartou 71 (-1) v posledním kole podepsala 15 nejlepších ve Finsku: je 12. s +1.

Charlotte Liautier po prvním kole pod par zažije ještě dvě těžší kola: v turnaji skončila 28.

Chcete-li najít kompletní žebříček tohoto turnaje Aland 100 Ladies Open: Cliquez zde.