Poté, co ovládli kvalifikační fáze a skončili na prvním místě s náskokem šestnácti úderů, se hráči La Boulie vyšplhali do finále Golfer's, kde vyhráli 5-2 proti Paris Country Club. Pro klub Ile-de-France jde o 17. titul francouzského šampiona, první od roku 2015.

RCF la Boulie vyhrává trofej Golfer's Club 2022 - přes Twitter @ffgolf

RCF la Boulie vyhrává trofej Golfer's Club 2022 – prostřednictvím Twitteru @ffgolf

Vedení Vairana Heck a Inès Archer, které oba skončily se skóre -4 ve dvou kvalifikačních kolech, to byl Racing Club de la Boulie, kdo se ujal vedení během fází Stoke-Play. S celkovým +5 během dvou dnů vyhrál La Boulie kvalifikaci o 16 úderů před druhým, klubem z Toulouse. Saint-Cloud golf doplňuje pódium s celkovým počtem +32.

Cesta k titulu:

V prvním zápase čtvrtfinále se La Boulie střetla s Charmeilem, což je zápas, ze kterého vyšli Franciliennes vítězně 5,5/1,5.

Semifinále je pak postavilo proti Saint Germain. Toto semifinále viselo na vlásku. Za nerozhodného stavu po dopolední čtyřhře, vítězství trvalo dlouho, než se vybralo strany. Nakonec to byly Vairana Heck a Alexandra Villatte Farret, kdo přinesl dva vítězné body, respektive na 18. a 20. jamce. La Boulie tak v tomto mítinku vyhrála 4/3.

Zároveň to byl Paris Country Club, který se roztočil ve finále poté, co vyřadil Saint-Cloud a poté Toulouse.

Finále bohužel hráčům pařížského country klubu dlouho nevydrželo. Mina Jurine a Vairana Heck po prohře ve dvou dopoledních dvojicích přinesly dva vítězné body vítězstvím v prvních dvou odpoledních zápasech a zpečetily vítězství Racingu.

Hráči Racing Club de France si proto připisují do klubového rekordu 17. titul mistra Francie.