S celkovým skóre 263 (-17) během čtyř kol zvítězila Cristie Kerr tuto neděli 27. ročník Lacoste Ladies Open de France. Američan, který turnaj vedl od začátku do konce, dosáhl zaslouženého a dojemného úspěchu. První Francouzka Agathe Sauzonová vrátila nejlepší kartu dne (63) a obsadila pozoruhodné 6. místo.

• Cristie Kerr - © PBallet / ASO

Rok po úspěchu Beth Allen, první Američanky na turnaji, zůstává ve Spojených státech trofej Lacoste Ladies Open de France. Není překvapením, že ji tuto neděli odpoledne představila Cristie Kerr, vůdce od prvního kola, a nakonec vítězka s celkovým počtem 263 úderů, tedy 17 pod par. Autor karet 62, 64, 68 a 69, Californian zvítězil se čtyřmi údery před Číňanem Xi Yu Linem, který v tomto posledním kole vydělal vynikající 64 (-6) a devět na Španěl Azahara Munoz (69, -1), vítěz v letech 2013 a 2014.

Ale kromě jejího působivého výkonu ve hře byla bývalá světová jednička pravděpodobně jedním z jejích nejdojemnějších úspěchů. Hráčka s 1 tituly kariéry na LPGA Tour, která byla osobně zapojena do boje proti rakovině prostřednictvím své nadace Birdies for Breast Cancer vytvořené v roce 2003, nezapomněla věnovat své vítězství francouzské golfistce Cassandře Kirklandové, která zemřela loni v dubnu. rakovinu plic a milovaného člověka, který zmizel v úterý ve Spojených státech. "Hrál jsem pro sebe, ale většinou jsem hrál pro ně." Opravdu jsem se cítila, jako by mě tento týden bděl anděl, “řekla v slzách a převzala trofej.

Na francouzské straně přišlo milé překvapení dne - a týdne - Agathe Sauzon, oslnivá šestka díky vynikající kartě 6 (-63) během tohoto posledního kola. 7letá rodáčka z Valencie zaznamenala nejlepší výsledek své mladé kariéry na Ladies European Tour po zápase přerušovaném pěti birdie a orlem. "Celá moje hra byla dnes dobrá, protože v prvních třech kolech jsem měl buď řízení, žehličky, nebo uvedení, které se zhoršilo." Před začátkem turnaje jsem nutně neviděl, že jsem skončil v top 25. Je to velká odměna skončit takto, “řekla. Hned za Sauzonem, který skončil celkem na -10, obsadili další dva Habs v závodě na -6 9. místo: Céline Herbin, vítězka ročníku 5, a Valentine Derrey.

Úplné výsledky jsou k dispozici kliknutím na tento odkaz.