Ve 22 letech Linn Grant vyhrála Volvo Car Scandinavian Mixed, smíšený turnaj schválený DP World Tour a Ladies European Tour. Před krajanem Henrikem Stensonem a Skotem Marcem Warrenem má náskok devíti úderů. Romain Langasque a Matthieu Pavon skončili v top 10 podniku na 7. pozici.

Linn Grant první vítězka na DP World Tour - přes Twitter @DPWorldTour

Linn Grant jako první vítězka na DP World Tour – prostřednictvím Twitteru @DPWorldTour

Tento týden se ve Švédsku konal smíšený turnaj schválený dvěma evropskými turnaji pro muže a ženy: DP World Tour a Ladies European Tour. Jsou to Henrik Stenson a Annika Sorenstam, dva hlavní vítězové, kteří vítají toto Volvo Car Scandinavian Mixed v golfovém klubu Halmstad.

Jedná se o místního účastníka akce, který vyhraje tento ročník turnaje 2022 ve Švédsku. Linn Grant po poslední kartě 64 (-8) vyhrává s devíti údery předem, aby zvedl trofej. Zapsala osm birdie bez bogey a vrací svou nejlepší kartu týdne. Je to poprvé v historii DP World Tour, kdy v neděli večer zvedla nad hlavu trofej žena.

Ve 22 letech Grantová získává své třetí vítězství na Ladies European Tour a blíží se Maji Stark, která stále vede závod do Costa Del Sol. Díky tomuto vítězství se málem zařadila do světové stovky a nyní jí patří 100. místo.

Hostitel Henrik Stenson skončil na turnaji druhý s -15 vedle Marca Warrena.

Romain Langasque a Matthieu Pavon skončili v top 10 tohoto Volvo Car Scandinavian Open se skóre -13. Skončí 7.

Mike Lorenzo-Vera se dostal do top 15, svůj turnaj zakončil s -11 na 13. pozici.

Charlotte Liautier, jediná Francouzka, která prošla Cut se dvěma kartami pod par za 70 (-2) a 71 (-1) během prvních kol, nakonec skončila v celkovém paru turnaje. Na tomto turnaji ve Švédsku jí patří 61. místo.

Chcete-li najít kompletní žebříček Volvo Car Scandinavian Mixed: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.