Díky součtu -14 a birdie na první jamce play off je to 27letá česká hráčka Klára Špilková, která vyhrála tento KPMG Women's Irish Open. První Francouzka v průběžném pořadí skončila daleko od vítězství Camille Chevalierová s 35. místem a skóre -5.

Klára Špilková vítězí v Irsku

Klára Špilková vítězka KPMG Women's Irish Open – přes Twitter @LETgolf

Ladies European Tour se tento týden konalo v Irsku na hřišti Dromoland Castle pro KPMG Women's Irish Open. Hřiště o rozloze 6146 400 yardů hostilo nejlepší evropské hráče ve čtyřech kolech o celkový prize pool 000 27 eur. Po čtyřech kolech a na konci play-off se třemi hráčkami to byla nakonec česká hráčka Klára Špilková, která vyhrála tento KPMG Women's Irish Open. Sedmadvacetiletá hráčka ve svém posledním kole vrátila kartu 67 (-5), kartu přerušenou birdie na její 72. jamce a urvala si místo v play off.

Na rozdíl od Finky Ursuly Wikstromové a Dánky Nicole Broch Estrupové dokázala česká hráčka vystoupit ze hry, když na první jamce play-off podepsala birdie a vyhrála. Mohla dokonce vyhrát vítězství plné parády, kdyby její žeton pro eagle na tomto paru 5 neudělal čárku na okraji jamky.

S trofejí KPMG Women's Open přidává Klára Špilková druhou řadu ke svému rekordu na Ladies European Tour.

Camille Chevalierová skončila nejlepší Francouzkou, daleko od vítězství, 35. se skóre -5. Agathe Sauzon končí 45. Anne-Lise Caudalové patří 46. místo a Lucie Malchirand 61. místo.

Chcete-li najít kompletní žebříček tohoto Irish Open Ladies: Cliquez zde.