Díky rekordnímu poslednímu kolu 63 (-10) vyhrála Maja Stark i tuto sezónu na tomto turnaji ISPS Handa World Invitational. Pauline Roussin-Bouchardová prožila solidní víkend a skončila na 22. místě. Na straně mužů zvedá trofej o tři rány dopředu Ewen Ferguson.

ISPS Handa World Invitational: Sparkling Maja Stark

Dámské evropské turné 2022. Světová pozvánka ISPS HANDA Uvádí Aviv Clinics, hrad Galgorm. Severní Irsko. 11.-14. července 2022. Maja Stark a Ewen Ferguson. Kredit: Tristan Jones/LET

Dvojnásobná vítězka na Ladies European Tour v sezóně 2021, poté opět dvojnásobná vítězka na LET v sezóně 2022, Maja Stark během posledního dne v Irsku zářila. Švédka zaznamenala v posledním kole deset birdie a kartu 63 (-10). Zvítězila o pět úderů před Američankou Allisen Corpuzovou a zvedla trofej ISPS Handa World Invitational. Tento turnaj, který společně schválily LET a American Women's Tour, udělal z Maji Stark vítězku na LPGA Tour.

Pauline Roussin-Bouchardová, jediná Francouzka, která prošla Cut, skončila v tomto podniku v Irsku na 22. místě. Po těžkém začátku turnaje za 75 (+3) v golfovém klubu Massereene předvádí všechny své triky a poráží hřiště, včetně skvělých 67 (-6) během pohyblivého dne. Jeho skóre -6 v turnaji mu umožňuje podepsat 25 nejlepších.

Mezi pány tuto událost vyhrává Skot. Ewen Ferguson se s kartou -1 v posledním kole a celkovým skóre -12 stává dvojnásobným vítězem na DP World Tour tím, že vyhraje tento turnaj ISPS Handa World Invitational. Prosadil se na začátku roku vítězstvím Commercial Bank Qatar Masters.

Žádný Francouz neprošel posledním Cutem. Nejlepší trikolórou je Adrien Saddier, který skončil 39. se skóre za tři dny +1.

Chcete-li najít konečný žebříček tohoto ISPS Handa World Invitational women: Cliquez zde.

Chcete-li najít konečný žebříček tohoto ISPS Handa World Invitational pánové: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.

ISPS HANDA World Invitational: Doherty a Ferguson v čele, Roussin-Bouchard 16.