Francouzská č. 1 Céline Boutier tento čtvrtek vrací kurz 13. Beach Golf Links ve australské Victorii, kde byla loni poprvé korunována na okruhu LPGA.

Vic Open: Céline Boutier je připravena bránit svůj titul

Céline Boutier - © Tristan Jones / LET

První vítězství na okruhu LPGA je někdy způsobeno jen malým počtem. „Ten týden jsem byl trochu vyrušen, protože jsem nechal doma dva své klíny, říká Céline Boutier. Byl jsem rád: „Začněme tento týden a zaměřme se na příští týden, až budu mít své klíny.“ Pomohlo mi to brát věci každý den, nemyslet na výsledek. " Strategie se vyplatila, protože v neděli zvítězili Francouzi na ISPS Handa Vic Open 2019.

O rok později je to Céline Boutier se zcela odlišným statusem, který se chystá obhájit svůj titul ve Victorii, v průběhu 13. Beach Golf Links. 26letý hráč byl jedním z hlavních architektů evropského vítězství v Solheim Cupu loni v září (4 vítězství ve 4 hrách) a na prvních dvou závodech sezóny má již dvě top 10. „Můj život se tolik nezměnil, zdůrazňuje rodáka z Clamartu. Na kurzu jsem rozhodně pohodlnější. Během prvních dvou let na LPGA Tour jsem dokázal dosáhnout mnoha svých cílů. Teď se jen snažím zlepšovat a mít další dobrou sezónu. "

Světová jednička 53 začne tento čtvrtek ve 12:40 místního času spolu s Australankou Minjee Lee a jihokorejským Inbee Park. Francouzky Karine Icher a Perrine Delacour budou ve hře také v Austrálii.