Světová jednička Lydia Ko tuto neděli vyhrála svůj třetí turnaj na Novém Zélandu způsobem v golfovém klubu Clearwater. Justine Dreher nemohla nic dělat proti parnímu válci, Francouzka Lydia Ko, autorka finální karty 72 (o), skončila na krásném pátém místě, tři údery za Novozélanďanem.

Lydia Ko - Foto: DR

Ani zemětřesení o síle 5,9 stupně Richterovy stupnice, které brzy odpoledne otřáslo golfovým klubem Clearwater a jeho okolím, nemohlo překonat hru Novozélanďana. Lydia Ko se chystala vystřelit tee, když šok trval 10 až 15 sekund. Během tohoto turnaje však hra nebyla přerušena, počítáno pro australské ženské turné (ALPG) a dámské evropské turné.

„Je to chyba zemětřesení, že moje putty nezasáhly značku!“ ", vtipkoval Ko na webových stránkách soutěže. "Měl jsem zapnutá sluchátka a nevěděl jsem, jestli držím krok s písní, nebo jestli to byl můj mladší bratr." "

Lydia Ko dala konečnou kartu 70 (-2) na závěr akce s celkovým skóre 206 (-10) a dvoutaktní náskok nad jejím jihokorejským a amatérským golfistou Hye Jin Choi (69) sdílel druhé místo s dánskou Nanna Koertsz Madsen (70) a Angličankou Felicity Johnson (67).

Ko věnoval vítězství svému příteli a mentorovi, bývalému prezidentovi Nového Zélandu Patsymu Hankinovi, který zemřel v loňském roce.

Ladies European Tour nyní míří do Grange v Adelaide Golf Clubu na ISPS Handa Australian Women's Open pro druhý turnaj sezóny 2016.

Chcete-li nahlédnout do výsledkové tabulky, klikněte sem.