Thajka Ariya Jutanugarnová zvítězila doma s celkovým celkovým ziskem 69 (-9) -21. Céline Boutier, autorka vynikajících 66 (-6), poslala v tomto posledním kole Hondy LPGA Thajsko svoji nejlepší kartu týdne. Toto je druhá nejlepší 20 za dva týdny pro Francouzku, která skončila celkově 17. na -13. .

Honda LPGA Thajsko: vyhrává Ariya Jutanugarn, Céline Boutier T20

Honda LPGA Thajsko: doma vítězka Ariya Jutanugarn - fotka LPGAWinnerSelfie s @Titleist

Céline Boutier v tomto posledním kole excelovala, když v konečném pořadí vyšplhala na 17. místo (její druhá T20 za 10 dní) s nádhernou kartou 66 (-6), třemi birdie proti bogey na svých prvních devíti jamkách a předjela první nohu v - 2. Bylo to na oplátku, když hrála oheň, když vyrobila pět nových birdie, včetně tří po sobě jdoucích od 10 do 12, za jedno malé bogey v 16. Francouzské číslo 1, které skončilo celkovým způsobem -13, těžko mohlo uzavřít krásnějším způsobem .

Thajka Ariya Jutanugarnová, 9. na začátku posledního kola, překonala sama sebe a šla nahoru celou konkurencí, aby se zmocnila trofeje s úderem zálohy na svou krajanku Atthaya Thitikul. Bývalá světová jednička 1 podepsala velkolepých 63 (-9). Získala tak svůj 11. titul na LPGA Tour.

"Je to splnění mého nejdražšího přání, od roku 2013 je to jeden z mých největších snů vyhrát v Thajsku." Chci poděkovat všem fanouškům, že mi vždy věřili. Toto vítězství je pro vás, “řekla Jutanugarn, která hraje v Country klubu Siam od roku 2007, kdy jí bylo pouhých 11 let.

Thitikul, který byl na čele od 6., se musel po bogey v 17 spokojit s druhým, svým nejlepším výsledkem na LPGA Tour. „Je to, jako by moje nová zkušenost měla být úspěšná. Udělal jsem maximum pro poslední putt. Už jsem na sebe hrdý. Druhé místo je nad moje očekávání pro můj první turnaj na LPGA Tour jako profesionál, "řekla. Thajská Patty Tavatanakitová, vedoucí po třech kolech, vzdala finální kartu 70, aby zvítězila. Třetí místo s Američanem Angel Yinem (66 ) a trojnásobné jihokorejské duo Amy Yang (64) a So Yeon Ryu.

Honda LPGA Thailand: Tavatanakit a Thitikul v čele, Boutier čtrnáctý