Alex Noren vytvořil deficit 7 úderů, podruhé v soutěži Rolex Series, aby si po dechovém cíli připsal titul HNA Open de France 2.

Alex Noren vítěz 102. francouzského Open a paní Jenifer Noren - © TPlassais / SwingFeminin.com

Sedmý na žebříčku na začátku dne to vynahradil tím, že předvedl velkou kontrolu nad podpisem karty 7. Šance měli španělské hvězdy Jon Rahm a Sergio Garcia, stejně jako Chris Wood a Američan Julian Suri. předat mladého vůdce Marcuse Kinhulta. Ale každý z nich, včetně Kinhulta, nakonec vzal vodu na Albatrosa a nenechal žádný prostor pro chyby!

S celkovým -7 se Noren mezitím držel, aby si zajistil své 10. vítězství na evropském okruhu. Scénář „deja vu“ pro 35letého vítěze, který zvítězil přesně stejným způsobem na mistrovství BMW ve Wentworthu v roce 2017.

Norenův mladý krajan Kinhult, který byl ve vedení 2 dny, nebyl jediný, kdo zažil impozantní průběh Albatrosu. Najednou před Suri na začátku 18. dne našel vodní překážku a podepsal dvojité bogey, aby skončil v 69.

Garcia a Ram nesvítili o nic lépe. Vítěz Masters 2017 Sergio Garcia v 74 vrátil kartu 18 s dvojitým bogey a musel se spokojit s 8. místem remizovaným se světovou dvojkou Justinem Thomasem.

Jeho partner Jon Rahm udělal trojnásobnou bogey ve 12, aby skončil na 72 a obsadil 5. místo.

Vůdce sobota, Kinhult získává jako cenu útěchy pozvání na British Open v Carnourstie příští měsíc.

Mike Lorenzo-Vera je stejně jako loni nejlepším Francouzem této edice a skončil na 16. místě.