Shanshan Feng podruhé vyhrál Sime Darby LPGA Malajsie. Čínský autor závěrečných 67 (-4) končí na -17. Francouzka Karine Icher díky pěkné poslední kartě v 68 (-3) skončila v první dvacítce s celkovým skóre 20 (-278).

Shanshan Feng - © PMILLEREAU / KMSP

Shanshan Feng zde získává své páté vítězství na okruhu LPGA, již vítězí na Sime Darby LPGA Malaysia v roce 2014. Feng (-17) autor finální karty 67 kapes své první vítězství v sezóně 2016, před Suzannem Pettersenem tři tahy.

Feng zahájil den bogey na první jamce, ale dobře se vzchopil s birdie na dvou ze svých prvních pěti jamek a den zakončil dalšími třemi birdie na zadní devítce.

"Cítím se dobře," řekl Feng. "Moje pocity jsou opravdu velmi dobré, zejména za poslední čtyři roky." Měl jsem fantastický týden, pokaždé, když se sem vrátím, cítím se jako doma. Jsem opravdu uvolněný a mám rád dav, který mě podporuje, jídlo je vynikající. Takže se opravdu těším, až se každý rok vrátím “.

Pettersen skončil sám na 2. místě na 14 pod par. Obhájkyně titulu Jessica Korda po pomalém startu skončila silná s posledním kolem na 70, dělila se o 12. místo.