Poslední turnaj sezóny PGA Tour, Tour Championship, se hrál ve East Lake.

Na vrcholu žebříčku FedEx po svém vítězství na BMW Championship před týdnem se Patrick Cantlay ujal vedení v tomto turnaji na -10. Týden zakončil na -21, o jednu ránu před Johnem Rahmem a vyhrál svůj první FedEx Cup.

FedExCup: Patrick Cantlay vítězí

Fotografie: DR

Jako každý rok pořádá Atlanta poslední turnaj sezóny: Tour Championship. Zejména s největší cenou roku tento turnaj vítá 30 nejlepších hráčů sezóny na PGA Tour. Hráčské pole je tedy na akci: soutěže se účastní 15 nejlepších hráčů na světě.

Už tři roky body získané během základní části PGA Tour a pořadí FedEx Cupu na konci mistrovství BMW udělají určitý počet úderů dopředu nebo dozadu na Championship Tour.

Poté, co vyhrál mistrovství BMW a převzal vedení v průběžném pořadí, zahájil Patrick Cantlay turnaj s náskokem -10. Večer každého kola si Cantlay udržel první pozici. I když světová jednička, vítěz US Open, Johan Rahm zněl obvinění, Cantlay dokázal těmto útokům odolat. Na par 1 kurzu East Lake vrací karty 70-67-66-67. Konec posledního kola byl napínavý. Po bogey na jamce číslo 69 Cantlay odstartoval na 17. místě s jediným úderem před Španělem Rahmem. Oba muži úspěšně zaútočili na par 18 z 5 ve dvou. Rahm byl dále, putt první pro orla, který bohužel neproměnil. Cantlay měl tedy dva putty na birdie a turnaj vyhrál. Ve 18 letech vyhrál rodák z Long Beach svůj první FedEx Cup.

Tři týdny od Ryder Cupu je na americké straně umístěn jako zdatný muž.

U světových bodů je cena založena na skóre na konci 72 jamek bez náhrady. John Rahm a Kevin Na skončili shodně s 266 údery (-14) a dělili se tak o světové body za první místo, tedy 51,2 bodu. Patrick Cantlay, vítěz FedEx Cupu, skončil na čtvrté pozici.

Světová dvojka a držitel titulu Dustin Johnson skončil v tomto FedEx Cupu na 2. místě.

Dvojnásobný vítěz US Open a USPGA Brooks Koepka nemohl turnaj dokončit. Hráč West Palm Beach se rozhodl skončit poté, co utrpěl silnou bolest v zápěstí po zásahu do kořene. Nyní 3 týdny před Ryder Cupem je pro americký tým rána, že zvažuje obejít se bez čtyřnásobného vítěze v majoru.

Po tomto odchodu do důchodu se Joaquin Niemann ocitl sám a odehrál své poslední kolo. Mladý Chile využil příležitosti a vytvořil nový rekord na PGA Tour, nejrychlejší kolo, které se odehrálo. Kévin Na ukradne tento rekord dokončením hry v 1h53, za skóre 72 (+2).

Autor: Baptiste Laurensou.

Chcete -li nahlédnout do žebříčku Fedex Cup: Cliquez zde