Magical Kenya Ladies Open odstartovalo sezónu Ladies European Tour 2022 a korunovalo Němku Esther Henseleitovou, která vyhrála o krok napřed. Emma Grechiová skončila nejlépe francouzsky v top 5, sedm úderů od vítězství.

Emma Grechi během posledního kola turnaje Magical Kenya Ladies Open - Uznání: Tristan Jones/LET

Emma Grechi během posledního kola turnaje Magical Kenya Ladies Open – Uznání: Tristan Jones/LET

Na tomto prvním turnaji roku na Ladies European Tour prošlo pět z jedenácti přihlášených Francouzek Cut na hřišti Vipingo Ridge. Naše nejlepší Francouzka během tohoto týdne v Keni je v osobě Emmy Grechi páté. Vítězství si odnáší Němka Esther Henseleitová, autorka solidního víkendu s kartami 69 (-3) a 70 (-2). Vyhrála se součtem -2, o krok před svou první pronásledovatelkou, Španělkou Martou Sanz Barrio.

Emma Grechi se od začátku turnaje dobře umístila s inaugurační kartou 70 (-2) v posledních nedělních hrách. Navzdory obtížnému poslednímu dni, který začal double bogey na jamce 1, hráč z Bordeaux tento týden v Keni obsadil 5. místo. Na této obtížné trati skóruje dvakrát pod par a svůj týden uzavírá s celkovým výsledkem +5. Dělá karty 70-76-71-76.

Charlotte Liautier je na turnaji na 16. místě s hodnocením +8. Po dvou prvních kolech za 78 (+6) a 74 (+4) hrál hráč ze Saint-Nom-La-Bretèche během pohyblivého dne pod par se 70 (-2). Svůj týden zakončila hrou za 74 (+2), tři bogey za birdie.

Agathe Sauzon a Anne-Lise Caudal dokončily turnaj na 32. místě s celkovým skóre +11.

Anne-Charlotte Mora je na turnaji na 42. místě s +13.

Chcete-li najít kompletní žebříček turnaje Magical Kenya Ladies Open: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.

Níže naleznete náš nejnovější článek na toto téma.