Na konci dne hodného scénáře Alfreda Hitchcocka vyhrává Edouard Espana 79. ročník Grand Prix Schweppes PGA France. Jeden úder od vítěze najdeme Xaviera Ponceleta, který skončil sám na druhém stupni vítězů. Marion Ricordeauová získala trofej pro dámy a držela svůj titul získaný v loňském roce.

Edouard Espana a Marion Ricordeau Foto: © Alexis Orloff / FFGolf Production

Edouard Espana a Marion Ricordeau

Edouard Espana a Xavier Poncelet nabídli divákům přítomným v Golf du Médoc Resort výjimečnou podívanou. Po posledním kole pod vysokým napětím získal Edouard Espana Grand Prix Schweppes PGA France 2015 díky výjimečné kartě 65 (-6).

Hráč trénovaný na Golf Bordelais, odstartoval sedm kol za sebou, měl téměř dokonalý den přerušený šesti ptáky a postrádal bogey. Obyvatel European Tour vyhrál své první vítězství sezóny.

Xavier Poncelet byl jedním z hlavních hráčů v této Grand Prix Schweppes PGA France 2015. Ve 25 letech bude po většinu týdne vést debaty a hlavy. Přes veškerou snahu hráč, který trénuje po celý rok v letovisku Golf du Médoc, postrádal putt na birdie na jamce číslo 18 a vypustil trofej, která se mu však zdála natahovat.

Toto druhé místo je dobré pro slibnou sezónu pro ty, kteří již v roce 2015 na Arcachon Open získali vítězství.

V dámách se Marion Ricordeau v posledním dni skvěle ukládá. Během tohoto týdne Médoc ukázala mladá proette plný rozsah svého talentu. Jeho poslední karta pod par 70 (-1) mu umožňuje ponechat si titul. Vítězství bez odvolání, protože Jade Schaeffer na konci týdne sestřelil na čtyři výstřely.