V pouhých 21 letech Švédka Maja Stark vyhrála Creekhouse Ladies Open, své první vítězství na Ladies European Tour. Vůdce na začátku posledního kola odevzdal mladý hráč kartu 71 (-1) na hřišti Kristanstad Golf Club a turnaj dokončil na celkovém počtu -9.

S poslední kartou v PAR, Agathe Sauzon visí top 10 na +2 celkem.

Creekhouse Ladies Open: Maja Stark vítězí, top 10 pro Sauzon

Maja Stark - © Mark Runnacles / LET via flickr - Creative Commons License

Maja Stark, který se stal profesionálem teprve před měsícem, zasahuje do vítězství vítězstvím nad nejvyšší evropskou divizí.

O dva týdny dříve již zářila vítězstvím ve svém prvním profesionálním turnaji, PGA Championship od Trelleborgs Kommun, turnaji počítajícím pro LET Access.

Nyní je součástí kruhu vítězů na LET.

Jeho turnaj začal jedinou kartou v par. Po prvním kole byla na 18. místě.

Od druhého kola se ujímá vedení turnaje s nádhernými 65 (-7), první pozicí, kterou nikdy neopustí.

Vrací se na víkend, dvě karty pod PAR v 71 (-1) a vítězí 4 údery před svým prvním pronásledovatelem a krajanem Linnem Grantem, Creekhouse Ladies Open. Další důvod ke spokojenosti, Maja Stark poprvé vyhrála v LET doma, ve své zemi Švédsko.

Na třetím místě skončil lídr evropského žebříčku Race to Costa Del Sol Atthaya Thitikul. Toto pódium mu umožňuje získat cenné body, aby si udržel místo číslo 1 v Evropě.

Na modré straně Agathe Sauzonová skončila první ve Francii, na +10 obsadila 2. místo.

Pět dalších Francouzek prošlo CUT.

• Emma Grechi skončila na 23. místě na +6.
  • Manon Gidali skončila 25. na +8.
  • Anne-Charlotte Mora skončila na 35. místě na +10.
  • Camille Chevalier skončil 44. na +12.
  • Anaelle Carnet skončila na 48. místě na +13.

Autor: Baptiste Laurensou.

Creekhouse Ladies Open: Maja Stark vítězí, top 10 pro SauzonChcete-li nahlédnout do výsledkové tabulky: Cliquez zde