Poprvé v historii European Tour je nejlepším golfistou na okruhu korunován Američan. Vedoucí závodu Race to Dubai tento týden Collin Morikawa dal třešničku na dort vítězstvím na posledním turnaji sezóny: DP World Tour Championship.

Collin Morikawa vítěz závodu Race to Dubai a DP World Tour Championship - © twitter @DPWolrdTour

Závody Race to Dubai a DP World Tour Championship získaly svůj díl napětí tento týden na hřišti Jumeirah Golf Estates.

Počínaje třemi údery za Rorym McIlroyem bude Collin Morikawa tuto neděli schopen zůstat trpělivý. Po šesti parech na svých prvních šesti jamkách zapsal Američan své první birdie na 5. paru jamky číslo 7. Na začátku dvanácté jamky zaostával za lídrem Severního Irska o tři rány.

Bývalá světová jednička kontrolovala svou ranou hru se dvěma birdie za jediné bogey a na jamce číslo 1 se jeho hra obrátila proti němu. Čtyřnásobný vítěz majoru po dobré dráze trefil klín přímo do vlajky, což bohužel to trefí, míč končí v bunkru. Tato skutečnost hry bude stát McIlroye bogey. Dvě nová bogey na jamkách 15 a 16 pohřbila jeho šance na výhru.

Morikawa zároveň odstartoval stroj na birdie. Při svém návratu zahraje 31 s pěti birdie na svých posledních sedmi jamkách. Vzdá se poslední karty 66 (-6), aby získal výhru.

Poté, co od Keitha Pelleyho získal svou doživotní členskou kartu European Tour, Collin Morikawa tento týden dostál tomuto ocenění a stal se nejlepším hráčem na European Tour.

Rory McIlroy nakonec skončil šestý.

Modrá strana:

Naši Francouzi zažili poslední komplikované kolo. Antoine Rozner po plamenném začátku a třech birdie na svých prvních třech jamkách nakonec vrátil kartu 72 (PAR). Skončil na 39. místě.

Victor Perez vrací kartu 75 (+3), končí na 46. místě.

Racingman skončil na 44. místě v Race to Dubai.