Céline Boutier dokončila Cognizant Founders Cup na 19. pozici a připsala si konečných 68 (-3), což je její nejlepší karta týdne, daleko od Korejky Jin Young Ko, která událost vyhrála podruhé (-18). Perrine Delacour, který měl komplikované poslední kolo (+4), skončil na 33. místě.

Cognizant Founders Cup: Jin Young Ko vítězný, Céline Boutier v top 20

© LPGA

Jin Young Ko vedla od začátku do konce v neděli v Cognizant Founders Cupu svým 14. po sobě jdoucím kolem v 60. letech (63, 68, 69 a 66), čímž spojila rekord, který držela Annika Sorenstamová 16 let.

V neustálém dešti v Mountain Ridge to šestadvacetiletá jihokorejská hvězda usnadnila. Na závěr získala skóre 26 (-66) za vítězství o čtyři rány před německou Caroline Massonovou.

Ko zahájil závěrečné kolo se čtyřtaktním náskokem a celý den nikdo nepřišel na tři údery. Turnaj prakticky skončil, zbývalo jen vědět, jak skončí. Ko birdied čtyři v pěti jamkách uprostřed posledních devíti a skončil s kartou 266 (-18).

Toto je jeho 14. kolo v řadě v 60. letech, od 69 v posledním kole Evian Championship. Vyrovnává se s rekordem, který Sorenstam vytvořil v polovině své sezóny 10 výher v roce 2005.

Sorenstam v této sérii 14 po sobě jdoucích kol v 60. letech vyhrál tři ze čtyř turnajů, včetně velkého. Ko vyhrál dvakrát a v ostatních velkých kategoriích se dělil o druhé a šesté místo.

Ko se připojila k Nelly Korda jako jediné trojnásobné vítězce na LPGA Tour v této sezóně a stala se pátou Jihokorejkou s minimálně 10 vítězstvími, což je stále daleko od rekordu 25 drženého průkopníkem Se Ri Pakem.

Týden po svém vítězství v Atlantic City Céline Boutier dokončila Cognizant Founders Cup na 19. místě, které bylo stále uspokojivé. Po třech nízko klíčových prvních kolech, odehraných v 70, 70 a 71 na par 71 68 Mountain Ridge Country Club, nyní dvojnásobná vítězka LPGA Tour zakončila svůj týden vrácením své nejlepší karty, 3 (-16) skládající se z pěti birdie a dvou bogey. Toto dobré poslední kolo mu umožnilo získat 20 pozic, aby se dostal do finále 19 nejlepších, 5. celkově na -XNUMX.

Zklamání na druhé straně pro Perrine Delacourovou, 6. na startu tuto neděli ráno a 33. v cíli po těžkých 75 (+4) bez sebemenšího birdie na obzoru ...

Cognizant Founders Cup: Jin Young Ko vítězný, Céline Boutier v top 20Chcete -li zobrazit celý žebříček: Cliquez zde