Spoluvedoucí na začátku posledního kola Céline Boutier neodolala útoku Korejce Jin Young Koa, který zahrál úžasných 63 (-9).
Naše Francouzka nakonec skončila třetí, pět ran od vítězství.

CME Group Tour Championship: Jin Young Ko Triomphe, Céline Boutier 3

Jin Young Ko - © LPGA

Sezóna LPGA Tour tento týden skončila vrcholem turnaje CME Group Tour Championship. Na tomto posledním setkání sezóny se sešlo šedesát nejlepších hráčů planety na Race to CME Globe v Tiberon Golf Club s celkovou výhrou 5 milionů dolarů.

Celine Boutier přinutí nás během této závěrečné fáze LPGA Tour snít. Po dvou kolech za 65 (-7) sama ovládá turnaj s -14 a počítá čtyři rány před svými prvními pronásledovateli. Během pohyblivého dne zažila naše trikolóra těžší den s jednoduchou kartou v paru navzdory 100% fairway v regulaci. Stále zůstává v popředí a sdílí vedení Nelly korda, Jin young ko et NASA Hataoka na -14.

Francouzská jednička proto tuto neděli vyrazila s outsiderskou čepicí, mimo jiné proti světové jedničce a dvojce. Po houpačce se dvěma birdie na dvě bogey je naše reprezentantka Celine šest úderů za Korejcem Jin Young Koem, který v prvním zápase zahrál 1 (-1).

Boutier začíná svůj return birdie na 10, pak novým na 16, následuje eagle na 5. paru 17. Svůj turnaj zakončuje s kartou 68 (-4), ale nedokázala odolat dvě skvělé mapy Jin Young Ko a Nasa Hataoka.

Japonci dali v tomto posledním kole všechno za 64 (-8), ale neuspěli s malým vítězstvím.

Jin Young Ko prostě dělá nejlepší kartu dne, perfektní den se 100% fairwayemi v regulaci a 100% greeny v regulaci a přepychovými 63 (-9)

Vyhrála tak CME Globe Tour Championship podruhé za sebou a zároveň si třetí rok za sebou připsala nejlepší umístění v klasifikaci okruhu LPGA.

Céline Boutier skončila na posledním pódiu tohoto CME Group Tour Championship na třetí pozici a svou sezónu LPGA Tour zakončila na 18. místě.

Nelly Korda, světová jednička, skončila na úpatí stupně vítězů na 1. pozici a neuspěla na druhém místě v klasifikaci okruhu LPGA.

Lydia Ko se díky poslední kartě za 64 (-8) a returnu za 30 (-6), čtyřem birdie a eaglu šplhá na 9. pozici.