Na konci dne, kdy byla po dlouhou dobu lídrem, Céline Boutier nakonec neodolala zvučnému návratu Ayaka Furue. Japonka hraje 62 (-10), což je rekord hřiště, takže svým konkurentkám nedává šanci vyhrát tento turnaj Trust Golf Women's Scottish Open. Céline Boutier nakonec skončila druhá jen díky birdie na své 72. jamce.

Céline Boutier druhá, Ayaka Frue vítězí na turnaji Trust Golf Women's Scottish Open

Ayaka Furue vyhrála turnaj Trust Golf Women's Scottish Open – Poděkování: ©Tristan Jones/LET

Céline Boutierová, vedoucí večer v pohyblivý den turnaje Trust Golf Women's Scottish Open, udělala během tohoto týdne ve Skotsku spoustu dobrých věcí, ale nepodařilo se jí zvednout trofej. Francouzská jednička se po sobotě v roce 67 (-5) dokázala ujmout vedení v turnaji s bývalou světovou jedničkou Lydií Ko.

Obě ženy nastoupily v neděli do poslední části a duel se rychle otočil ve prospěch Francouzky. S prvním úsekem za 33 (-3) byl Boutier v čele závodu, ale to se nepočítalo s svěřencem Ayaky Furue.

Párty na -11, japonská birdie na 1. a poté série šesti po sobě jdoucích birdie od 6 do 11. Poté, co se přidala k Boutierovi ve vedení, postihla Francouze coup de grace tím, že zaznamenala birdie 15,17 a 18. Céline Boutier přes pevnou část nešli nahoru Japonci. Ayaka Furue, která v neděli vytvořila rekord hřiště Dundonald Links, vyhrála turnaj Trust Golf Women's Scottish Open o tři rány a získala své první vítězství na LPGA Tour.

Céline Boutier, díky birdie na 18, skončila tento týden ve Skotsku až druhá. 25. hráčka světa podepsala během svého turnaje čtyři karty pod 70 let a plná sebevědomí se představí na posledním majoru sezóny: AIG Women's Open. Hyo Joo Kim a Cheyenne Knight doplňují stupně vítězů.

Ryann O'Toole, obhájce titulu, se dostal do top 15 s celkovým počtem -11.

Výsledky našich Francouzek:

Perrine Delacour skončila na 34. místě. Poslední den hrála pod par s kartou 71 (-1), celkem -6.

Pauline Roussin-Bouchardová bude mít s kartou 76 (+4) náročnou neděli. Nakonec skončila na 48. místě s výsledkem -3.

Emma Grechi jde za ní. V neděli hraje 75 (+3) o celkové -2 a 56. místo.

Chcete-li najít kompletní žebříček tohoto turnaje Trust Golf Women's Scottish Open: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.

Trust Golf Women's Scottish Open (3): Boutier a Ko velí!