Na konci 90 jamek finále karty LPGA Tour vyhrály Céline Boutier a Justine Dreher svůj vstupní poplatek na LPGA Tour 2017 s částečným green fee. V roce 2017 vstoupí na americký ženský okruh celkem šest francouzských trikolórek, mezi nimi Céline Herbin, Joanna Klatten, Karine Icher a Perrine Delacour.

Šest francouzských žen na okruhu LPGA

Vlevo: Céline Boutier, vpravo: Justine Dreher - Foto: DR

Po vyloučení Marion Ricordeau po řezu z předchozího dne zůstali jen oni. S konečným hodnocením 40. a 44. místo se Justine Dreher a Céline Boutier ocitly v top 45, a proto si vydobyly své místo v částečné kategorii, protože se nedokázaly umístit v první dvacítce, což by jim dalo právo na celou kategorii.

S 10 birdie za 5 dnů soutěže, díky jedinému birdie na 18 jamkách posledního dne se Justine Dreher umístila na 40. místě, 15 úderů za americkým vůdcem Jaye Marie Greenem (-13 ).

Pro Céline Boutier byl den mnohem komplikovanější. V době podpisu své karty 77 (+5) neměla kvalifikaci. Právě díky poklesu řezu, jak postupovali příjezdy, se právě kvalifikovala.