V posledním kole za 67 (-5) vyhrála Carlota Ciganda se čtyřmi údery před Majou Stark a vyhrála tento Andalucia Costa del Sol Open de Espagna. Atthaya Thitikul si byla jista vítězstvím v Race to Costa Del Sol a přesto skončila na pódiu Ladies European Tour na třetím místě, sedm úderů za vedoucí. Anne-Lise Caudal se na tomto posledním turnaji sezóny umístila mezi 15 nejlepšími

Carlota Ciganda vyhrála Andalucia Costa Del Sol Open de Espana - Kredity: Tristan Jones / LET

V Los Naranjos Golf Club to byla Španělka Carlota Ciganda, která dokázala vyhrát. Hráč Solheim Cupu bude mít se podařilo odpoutat se od vůdce závodu Race to Costa Del Sol, Atthaya Thitikul. Španělka počínaje třemi údery před Thajkou zakončila svůj turnaj výsledkem 67 (-5) a vyhrála Andalucia Costa Del Sol Open de Espana.

Atthaya Thitikul získává titul hráčky roku na Ladies European Tour a stává se čtvrtým nováčkem, kterému se to povedlo. Vyhrála dva turnaje na Ladies European Tour a podepsala se na mnoha čestných místech včetně tří top 3.

Anne-Lise Caudalová skončila 11. v tomto podniku ve Španělsku. Poté, co svůj turnaj zahájila 69 (-3), což jí umožnilo zaujmout pozici co-leadera, bude muset Francouzka dát vše, aby získala titul. Do pátku podepíše novou kartu pod: 70 (-1). Pohyblivý den však zpečetí své šance na vítězství: 77 (+5) s návratem posetým nástrahami ve 40 (+4).

V neděli opět zahrála pod par se 71 (-1) a skončila na 11. místě.

Modrá strana:

Agathe Sauzon skončila 28. s celkovým +2. Po těžkém prvním kole za 75 (+3) vrací v pátek kartu pod par 71 (-1) a o víkendu dvě karty v PARu.

Anais Meysonnier skončila na 43. místě s +6. Navzdory dvěma kartám pod úrovní do pátku a neděle jsou jeho ostatní karty poměrně těžké a brání mu v umístění výše v žebříčku. Jeho karty týdne: 77-71-76-70.

Camille Chevalier skončila na tomto Open de Espagna na 62. místě. Po první kartě 73 (+1) byla 22. Jeho pohyblivá karta dne zhatila jeho naděje, těžkých 79. (+7). Jeho karty týdne: 73-74-79-75.

Emma Grechi a Anne-Charlotte Mora končí svůj turnaj na 67. pozici s +15.

Manon Gidali skončila o jeden úder za nimi, s +16 na 69. místě.

Chcete-li najít kompletní výsledkovou tabulku: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou