Po dni v 64 (-8) a rekordu v St Andrews v -20, Cameron Smith vyhrává tento 150. The Open Championship a zvedá svou první velkou trofej. Cameron Young skončil druhý s -19 následovaný Rorym McIlroyem. Victor Perez je na British Open 34 na 2022. místě.

Cameron Smith zvedá Claret Jug, The Open Championship – prostřednictvím Twitteru @TheOpen

Cameron Smith zvedá Claret Jug – prostřednictvím Twitteru @TheOpen

Grandslamová sezóna 2022 skončila a závěrečná kapitola velkých turnajů golfový svět nezklamala. Tento ročník The Open Championship, 150. ročníku, v golfovém domě v St Andrews poznamenal historii golfu tím, že vytvořil nové rekordy. Poprvé byl překonán rekord pro diváky na British Open, i když přihlášky byly omezeny Royal & Ancien. Vítěz zlaté medaile a vítězný hráč roku také překonal rekord v nejnižším skóre na British Open v St Andrews se skóre -20.

Tuto neděli jich bylo několik v závodě ve zdvihu Claret Jug, mezi nimi pouze jeden bývalý vítěz: Rory McIlroy. Severní Ir začínal v neděli jako jeden z vedoucích na -16 s Viktorem Hovlandem, oba Evropané se v sobotu dostali do vedení turnaje díky dvěma kartám 66 (-6). Jejich první dva pronásledovatelé zaostali o čtyři rány s -12, Cameron Smith a Cameron Young.

Předposlední část čekala na začátek návratu, aby vedl nálož. Rory McIlroy, který byl do té doby první s -18, musel přenechat své křeslo lídra Australanovi Cameron Smithovi, když na začátku svého comebacku podepsal pět birdie v řadě, mezi 10 a 14. Nepustí toto první místo a zakončil svůj týden birdie na své 72. jamce. Cameron Young skončil na druhém místě se skvělým eagle na 18 a dosáhl na -19.

Rory McIlroy bohužel nedokázal spustit stroj na birdie, a to i přes solidně dlouhou hru. Vítěz The Open 2014 zaznamenal ve svůj den pouze dvě birdie díky greenům, které trefily podle předpisu 5. a 10. Tento týden skončil třetí v St Andrews s -18. Jeho partner dne skončil čtvrtý v události po dni 74 (+2), kdy nikdy nebyl ve hře.

Cameron Smith tak pozvedl svou první velkou trofej, Claret Jug na 18. greenu Old Course v St Andrews, a přidal se k Jacku Nicklausovi jako vítěz The Players a The Open téhož roku. Australan se díky svému nejlepšímu vítězství v kariéře dostal na druhé místo za Scottie Schefflerem.

Victor Perez po solidním týdnu obsadil 34. místo na tomto 150. ročníku The Open. Každý den v týdnu hraje pod par na 71-69-71-70.

Chcete-li najít kompletní žebříček tohoto 150. ročníku The Open Championship: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.