Thajská amatérská hvězda Atthaya Thitikul podruhé za tři roky zvítězila na mistrovství evropského žen v Thajsku. Šestnáctiletý zakončil finálový den se skóre 16 (67 pod par), pět úderů před Esther Henseleitovou, a to i přes 5hodinovou přestávku kvůli špatnému počasí.

Atthaya Thitikul, 16, vyhraje své druhé mistrovství Evropy žen v Thajsku

Atthaya Thitikul - © Ladies European Tour

Triumf Atthaya Thitikul na golfovém a venkovském klubu Phoenix Gold před dvěma lety, ve věku 14, čtyři měsíce a tři dny, z ní učinil nejmladší známou vítězku profesionálního golfového turnaje. .

Potvrdila tento úspěch fenomenálním vystoupením na stejném místě a zveřejnila kola 69, 67, 63 (záznam kurzu) a 67 pro celkového vítěze 266, 22 pod par.

Ve věku 16, čtyř měsíců a tří dnů jsou světoví amatéři nejmladším hráčem, který vyhrál dva tituly Ladies European Tour a nejkrásnější vyhlídku ženského golfu od Lydie Ko, která získala současně čtyři profesionální tituly. age.

"Zdá se to neskutečné"řekla Atthaya Thitikul, kterou nerozptylovala tříhodinová pauza kvůli bouřím uprostřed její hry. "Jsem velmi spokojen se vším, co jsem na tomto turnaji udělal." Naposledy jsem bogey udělal ve druhém kole. Jen jsem dal míč tam, kam jsem chtěl. Od té doby, co jsem vyhrál před dvěma lety, jsem nadále tvrdě pracoval a rostl sebedůvěra. Dnes jsem právě mluvil se svým nákupním košíkem. "

Atthaya Thitikul, který byl stále amatérem, byl německý nováček Henseleit, který měl finálové kolo osmi pod par-64, což skórovalo vítězný šek 45 000 eur a posunul se na druhé místo v pořadí LET, i když přirozeně by nejraději přinesla pohár zpět ...

"Letos už potřetí skončím na druhém místě a samozřejmě bych rád vyhrál, ale Atthaya hrála tak dobře, že si tuto trofej zaslouží." "

Třetí skončila německá Olivia Cowanová, zatímco čtvrté Nory Marianne Skarpnordová a Tonje Daffinrudová. Hannah Burke, Beth Allen a Nattagate Nimitpongkul byly společně šesté a Carmen Alonso deváté s Chorphakou Jaengkit.

Druhé vítězství Atthaya Thitikul na turnaji obnoví otázku, kdy se stane profesionálkou, ale svým druhým titulem LET se znovu kvalifikuje na mistrovství Evian a AIG Women's British Open, což umožní evropským fanouškům vidět ji příští měsíc hrát hlavní turnaj.

Na modré straně hrál Camille Chevalier v par na posledním kole (72) a celkem 289 (+1) a skončil 29e, Valentine Derrey (71, -1) tuto neděli, skončil v 60e pozice.

Chcete-li nahlédnout do výsledkové tabulky, Cliquez zde.