Severní Ir vyhrál svůj první titul v Orlandu v neděli po osmnácti měsících hladu. Tiger Woods potvrzuje svůj návrat do popředí dokončením 5e, týden po ní 2e místo na Valspar Championship.

Rory McIlroy - Foto: © F.FROGER / 3Ds

„Téměř dokonalé kolo,“ řekl vítěz dne. Právě vrácením poslední karty 64 (-8) předcházela včera Rory McIlroy, během Arnold Palmer Invitational, spousta velkých jmen. V pořadí: Bryson DeChambeau, Justin Rose, Henrik Stenson a také jistý Tiger Woods. Náhodná náhoda, posledním vítězstvím čtyřnásobného hlavního vítěze PGA Tour bylo 25. září 2016… v den, kdy zemřel Arnold Palmer.

„Kruh se od toho smutného dne v září 2016 tak nějak naplnil,“ prohlásil poté hráč, který nyní drží 14 titulů na americkém okruhu. Nepředvídatelný výsledek, když si vzpomeneme, že Severní Ir z velké části vynechal škrt z předchozího týdne ve Vaslparu. Je třeba říci, že McIlroyova hra je momentálně podobná horským dráhám, jako jeho začátek roku: cut vynechán na Peeble Beach, těsně po 3emísto v Abú Dhabí a 2e místo v Dubaji ... „Nemusíte jít se mnou, pokud nechcete,“ vtipkoval dokonce hráč na tiskové konferenci.

Tiger Woods potvrdil svůj comeback ve skvělé formě tím, že skončil znovu na vrcholu žebříčku, povzbuzený obrovským davem. „Fanoušci mi dali tolik adrenalinu,“ řekl Tiger, když opustil díru 18. Pokud budu moci hrát bez bolesti, budu muset počítat s dalšími turnaji. "

Díky rané sezóně vyhrál Dustin Johnson v Kapalua, Jon Rahm v Quinta, Jason Day v Torrey Pines, Bubba Watson v Pacific Palisades, Justin Thomas v Honda Classic a Phil Mickelson na mistrovství světa v Mexico City, všechna velká jména světoví golfisté - kromě Jordan Spieth - vypadají, že jsou ve skvělé kondici. Dost na to, aby byl Augusta Masters, který začíná za dva a půl týdne, stejně nepředvídatelný i vzrušující ...