Pauline Roussin-Bouchard a Lucie Malchirand vyhráli cenný sezam 14. a 17. po dvou kolech. Jmenování se provádí po zbytek turnaje u Augusta National Women's Amateur.

ANWA: Sezam vyhrávají Roussin-Bouchard a Malchirand

Pauline Roussin-Bouchard - © Ryan Young / Augusta National

Včerejší zima po větru a déšť v prvním kole hráče vyrušila v průběhu turnaje. V sobotu si dvě z našich tří francouzských žen vybojovaly místo na posledních 18 jamek.

Pro Pauline Roussin-Bouchard, která to udělala, je stále možné vše díky integraci kvalifikace Top 30 a podepsání karty 73 (+1). Se dvěma birdie proti třem bogey, světová jednička skončila tato první dvě kola 3. v prozatímní klasifikaci (+14 celkem) s 3 střelami do hlavy.

Velmi dobrá relace pro Lucii Malchirandovou, která zůstala pevná s kartou na par (72) a třemi birdie pro tolik bogey, což jí umožnilo v sobotu přístup na fairwaye Augusta National. Při celkovém skóre +5 vezme marseillská hráčka la Salette svůj poslední start z celkově 17. místa.

Američanka Rose Zhang (světová jednička) a švédská Ingrid Lindbladová jsou na čele po 1 jamkách s celkovým skóre -36.

Na druhou stranu je to konec dobrodružství pro Candice Mahé, která měla obtížný den s kartou +11 a skončila na 72. místě.

Nový program pro tento pátek, který je věnován uznání dráhy Masters a je otevřen všem dívkám, dokonce i těm, které neprošly. Co se pro někoho dobře připravit na poslední sobotní kolo a co nechat jinému se vzpomínkami v hlavě.