Anne-Charlotte Mora, která skončila 10e a první Francouzka finále evropských karet minulou neděli, právě prošla profesionálem. Interview.

Anne-Charlotte Mora, během finále evropských karet v La Manga.

Anne-Charlotte Mora, během finále evropských karet v La Manga. @ Tristan Jones.

Jaký je váš pocit po 10 letech?e místo, během finále evropských map v La Manga ve Španělsku, minulý týden?

Anne-Charlotte Mora: Jsem velmi, velmi šťastná. Vždy jsem myslel krok za krokem, pracuji takhle, to je to, co pro mě funguje nejlépe. Zpočátku bylo mým cílem projít předběžnou kvalifikací minulý týden. Poté to bylo projít střihem evropských karet ve finále, poté vytvořit top 20, což dává kategorii 8a.

Cíl dosažen najednou!

Ano, byla to skutečná úleva. Když dojedu poslední kolo, je mi 18e a na hřišti je stále spousta hráčů. Myslel jsem, že jsem opravdu na hranici. Na jedné straně bylo obtížné skórovat pod par na tomto kurzu, na druhé straně 18. byl par 5, takže jsem se stále trochu obával. Během několika minut mi bylo 16e, pak 14e pak 10e Konečně. Byla to ve skutečnosti progresivní radost, ne náhlá!

Po velmi obtížném prvním kole a kartě 78 jste odskočili perfektně. Následovali vás čtyři velmi solidní tahy (dvě 71 a dvě 72). V jakém stavu jste byli ve středu večer po prvním kole?

Byl jsem trochu znechucen. Začít s 78 není ideální. Ale řekl jsem si, že zbývá pět kol, což je hodně, a že bychom se neměli vzdát. Udělal jsem dobře (smích).

Skutečnost, že jste minulý týden hráli čtyři kola na stejné trati (Manga) během předběžných kvalifikací, byla podle vašeho názoru výhodou?

Ano a ne, protože změnili časy odpališť a už to nebyly stejné otvory a stejné vzdálenosti. Výhoda byla zejména z hlediska znalosti greenů. Mimochodem, měli jsme velké štěstí, protože během třídenní pauzy mezi dvěma turnaji došlo k velké bouři. Načasování bylo perfektní (smích).

Právě jste se stal profesionálem. Jaký bude váš program na příštích několik týdnů?

Přihlásil jsem se na turnaje v Austrálii. Doufám, že v této sezóně odehraji co nejvíce turnajů. Přijíždím ve správný rok, protože kalendář LET nabízí mnohem více turnajů než v předchozích sezónách. S mojí kategorií mohu potenciálně soutěžit ve 22, dokonce 24.

Váš otec byl vaším nosičem během finále evropských karet. Bude vás sledovat celou sezónu?

Rád bych, ale bude to obtížné, protože má také závazky, je profesionálem na golfovém hřišti Île d'Or.

Když máte otce caddy, nevyvolává to někdy napětí?

Vůbec ne, protože spolu vycházíme opravdu dobře, vždy to jde velmi dobře. Často mě natahoval. Je to ten, kdo mě naučil hrát, je to můj trenér, dokonale mě zná.

Kolik ti bylo, když jsi začínal s golfem?

Upřímně, nevím. V den, kdy jsem se narodil, jsem dostal golfovou licenci! Začal jsem na golfovém hřišti Marcilly poblíž Orleansu. Mezi učitelem a matkou, která pracovala v pro-shopu, si myslím, že mým osudem byl golf (smích).

Vždy jste chtěli, aby to bylo vaše práce?

Velmi mladý ano, vždy jsem chtěl být profesionál a hrát na okruhu. V letech 2016 až 2019 jsem šel hrát na Texaskou univerzitu, kde jsem také studoval masovou komunikaci. Byl to opravdu skvělý zážitek, atmosféra byla skvělá, mohl jsem se učit anglicky, účastnit se týmových turnajů. Přiměla mě chtít jít dál.