Tyrrell Hatton se zapsal do historie svým druhým přímým vítězstvím na Alfred Dunhill Links Championship, něčeho, čeho se dosud nikdy nedosáhlo, ale musel sdílet část slávy s Rossem Fisherem, který zlomil Záznam Old Course s neuvěřitelnou kartou 61 (-11).

::::::::::::::::::::::::: Photo: DR

Hatton zahájil poslední kolo s pětibodovým náskokem a zahrál bezchybný (-6) par 66, aby vyhrál tři údery před Fisherem. Jeho výherní skóre (-24) je nejnižší v Alfred Dunhill Links. Jeho hra byla tak solidní, že v posledních třech kolech neměl ani jeden bogey.

Řekl: "Bylo to poprvé, co jsem obhájil titul, nebo jsem měl výzvu se o to pokusit." Dnes mi to připadalo mnohem těžší, než tomu bylo loni. Jsem tak šťastný, že se mi podařilo překonat hranici. "

"Neviděl jsem výsledkovou tabulku od devíti do šestnáctky, když jsem viděl, že je Fishovi pod 16, myslel jsem na to, jak dobře dnes drží." Bylo to úžasné golfové kolo a určitě na mě tvrdě tlačil. "

Velký Dubuisson

(zdroj: Sébastien Cachard-Berger / ffgolf)

Bluffing na hřišti Saint Andrews (63, -9) obsadil Victor Dubuisson 3. místo v šampionátu Alfred Dunhill Links Championship. V top 10 skončili také Grégory Bourdy a Alexander Levy.

Fisher, nový rekordman na Old Course, vymaže známku Victora Dubuissona z roku 2012. Francouz mu však během neuvěřitelné neděle téměř vrátil své jméno. Ve fúzi během tohoto posledního kola Dubušovi „nic nechybělo nebo téměř. Po jedenácti jamkách byl již v -8, poprvé v průběhu dne, aby dal dohromady dvě po sobě jdoucí pars. Bylo lepší obnovit jeho pochod vpřed se svými devátými a desátými birdie ve 14 a 15. Dvojnásobný vítěz Tour, který se vyšplhal až na třetí místo v turnaji, udělal svou jedinou chybu dne v 16. A bogey who klesl zpět na -9 za den.

„Je velmi zvláštní podepsat 63 (-9) v posledním kole Dunhill Links v St. Andrews,“ svěřil se na konci turnaje European Tour. Celý týden jsem hrál opravdu dobře, ale tuto neděli to změnilo moje umístění. Všechny mé putty pod 3 metry klesly. Mám na mysli 59 na konci hry ano ... Ale v 16 hrám klín, který jsem považoval za dobrý a který mi trochu ukradl, následovaný 3 putty. Ale to nakonec opravdu není důležité. "

S touto kartou vyhrál devět míst na žebříčku (3., -17), zaznamenal svůj druhý top 10 sezóny (4. v trofeji Hassan II) a především na konci sezóny kapesní šek. Ještě nezaručený, že si před začátkem týdne zachová svá práva na evropské turné, je nyní 63. závodem v Dubaji a nyní se může zaměřit na účast ve finále závodu vyhrazeném pro prvních 60.

Bourdy a Levy v první desítce

V poslední části po boku Tyrrella Hattona uvízl Grégory Bourdy tam, kde zářil Dubuisson: v putování. Perfektně v řadě, ale při několika příležitostech příliš krátký na obrovských zelených St Andrews, Bordelais nedokázali lépe než tři birdie (1,3 a 7). Definitivně odstraněn ze závodu o titul silným startem svého partnera dne, poté opustil pódium tím, že na zpáteční cestě připustil dva bogey. S kartou 71 (-1) Bourdy nakonec obsadil 4. místo (-14). Minulý čtvrtek, 90. v závodě, využil příležitosti a vyšplhal se na 62. místo, také na dosah slavné top 60.

Alexander Levy již dlouho ověřoval svůj lístek do Dubaje a místo toho směřuje na prvních 20 závodů. Ve svém posledním kole v 68 (-4) udělal francouzský číslo 1 v tomto směru krok. V turnaji obsadil 7. místo (-13) a 17. místo v European Tour.

Po posledním kole v 15 (-11) obsadil Romain Wattel 69. místo (-3). Vítěz posledního KLM Open je před Gary Stalem (25., -11) a Grégory Havret (36., -1). Raphaël Jacquelin následuje v 47. řadě (-8), před Michaëlem Lorenzem Vera a Julienem Quesnem (56., 7). Benjamin Hébert uzavírá pochod na 63. místě (-4).

Chcete-li zobrazit výsledky: Cliquez zde