Významný debut pro Hinako Shibuno alias „Smiling Cinderella“, který je lídrem již den předtím, Japonci tuto neděli zvítězili tuto neděli v -18 na AIG Women's British Open 2019. Ve věku 20 let hraje Japonka tento týden první turnaj LPGA. ze své rodné země. Pěkné vystoupení Céline Boutier, která získala velmi čestné 6. místo na (-12)

Hinako Shibuno slaví své vítězství Tropée en mainHinako Shibuno slaví své vítězství na British Women Open ve Woburn. Fotografie Tim Irsko / AP

Hinako Shubino, milé překvapení týdne, zahájil svou kariéru na okruhu LPGA, když vyhrál svůj první turnaj mimo rodné město a zároveň podepsal svůj první hlavní titul.

Japonci přezdívaní doma s úsměvem Popelka (Smiling Cinderella) již letos podepsali dvě vítězství na JLPGA (Japanese Tour), včetně jednoho z majorů japonského okruhu.

Díky svým šesti birdie na posledních 9 jamkách a jejímu poslednímu puttu více než pěti metrů si usmívající se Popelka nabízí ženský British Open v -18 (270).

Najednou před Američankou Lizette Salasovou, která zmeškala návrat do klubovny v -18, její birdie putt na jeden metr padesát nepochopitelně minul cíl. Jihokorejský Jin Young Ko, vítězný před týdnem v Evianu, dokončil pódium na -16 (272). Céline Boutierová, jediná Francouzka, která v pátek večer v anglickém Woburnu překonala střih, v tomto posledním kole ženského British Open 2019 vytáhla všechny zastávky. Druhá karta 66 (-6) bez bogey jí umožňuje dokončit na šestém místě (-12). Toto je jeho druhá top 10 sezóny v Grand Slamu po top 5 na US Open loni v červnu!

Když se vydala na zelenou, Shibuno se usmála a zamávala vděčnému davu. Poté, co zasáhl putt 18 pro vítězství, jeho ruka nevěřícně spočívala na jeho ústech, opět pod širokým úsměvem a veselým, téměř rozpačitým smíchem, jedním z důvodů je jeho přezdívka ve vlasti Usměvavá Popelka.

Jediným dalším japonským hráčem, který získal hlavní titul turné LPGA nebo PGA, je Chako Higuchi, který vyhrál ženský šampionát KPMG 1977.

"Arigato gozimas," řekl Shibuno za mistrovskou trofejí a poděkoval japonským médiím, než byl přeložen tlumočníkem: "Nemohu slovy popsat, jak se cítím." Potom se zákeřným úsměvem a smíchem dodal: „Mám také hlad. "

Tato senzační neděle měla více kapitol než román Charlese Dickense. Šest hráčů z posledních tří vrstevníků mělo šanci vyhrát. Ko, který skončil s 66, obsadil třetí místo s 272 body a vyhrál Rolex ANNIKA Major Award za nejlepší celkový výkon roku na hlavních turnajích.

Morgan Pressel, jehož poslední vítězství bylo před 11 lety, skončil s 67 na 273 s Ashleigh Buhai v 274, Celine Boutier v 276, Carlota Ciganda v 277 a Sung Hyun Park v 278. Nelly Korda a Jeongeun Lee6 skončil v 279 ,

„Po celou dobu jsem se dívala na tabuli a věděla jsem, jaká je moje pozice," řekla o důležitosti puttu č. 18. „Také jsem přemýšlela o tom, jak bych mohla oslavovat," řekla. řekla s osvěžující upřímností. Na otázku, jak se chystá oslavovat, Shibuno odpověděl: „tím, že jí hodně cukroví. "

Shibuno získala srdce celý týden a v neděli vyhrála jeden z hlavních velkých mistrovství v golfu, japonská hráčka má vlastní verzi skleněné papuče. Popelčin úsměv měl poslední smích.