Az utolsó forduló elején három lövéssel vezető, hosszú volt az út a kolumbiai Mariajo Uribe számára. 18 évesen egy utolsó birdie-nek köszönhetően egy lövéssel nyert az angol Bronte Law előtt. Kár az angolért, aki az utolsó körben egy ideig vezető volt. Emma Grechi elsőként végzett a franciával Ausztráliában. Az összesített -5-nek köszönhetően a legjobb 10-en kívül a 12. helyen áll.

Mariajo Uribe nyer az ausztráliai verseny végén

Mariajo Uribe nyert az ausztráliai verseny végén – Köszönetnyilvánítás: Tristant Jones / LET

Hosszú utolsó nap Mariajo Uribe kolumbiai golfozónak! Vezető az utolsó kör elején, várnunk kellett a Magenta Shores Golf & Country Club pálya utolsó lyukáig, hogy Uribe diadalmaskodjon. Egy utolsó birdie-nek köszönhetően egy lövéssel nyert az angol Bronte Law előtt.

34 évesen ez az első hivatalos győzelme a profik között, miután 2007-ben a magasba emelte az amerikai női amatőr trófeát.

Bronte Law erőfeszítései és a 67-es (-5) utolsó forduló ellenére a második helyen végzett, egy ütésre a győzelemtől.

Emma Grechi befejezi e hét legjobb trikolórját a Magenta Shores Golf & Country Clubban. Bár a nehéz helyzetben a második kör 74-esével, Grechi tökéletesen zárta a hetet a 69 (-3) ponttal, ami a 12. hely szinonimája.

Pauline Roussin-Bouchard is par alatt játszott utolsó fordulójában a legkisebb különbséggel. -3-as összesítésével a 21. helyen áll a női NSW Openen.

Nehéz volt az utolsó nap a másik három francia nőnek, akik bejutottak. Céline Herbin 78(+6) utolsó lapjával a 49., míg Camille Chevalier és Nastasia Nadaud a 63. helyen végzett.

A Women's NSW Open végső ranglistájának megkereséséhez: cliquez ici.