Új hete az LPGA-nak, és Nelly Korda új győzelme. Az amerikai játékos -20-as összesítéssel és 65-ös (-7) utolsó kártyával megnyerte a KCC által bemutatott Ford-bajnokságot, ami sorozatban a harmadik sikere az LPGA-n. Korda Nelly egy kicsit jobban beleír a sportág történetébe, és megalapozza uralmát a világranglistán. Céline Boutier végül a 35. helyen végzett, egy meglehetősen szomorú hétvégével büntetve 72 (PAR) és 71 (-1) lapokkal.

Korda Nelly megállíthatatlan

Nelly Korda megnyeri a KCC által bemutatott Ford bajnokságot – a Twitter @LPGA-n keresztül

A hetek követik egymást… és hasonlóak az LPGA Touron! Két egymást követő siker után Nelly Korda zsinórban harmadik sikerét érte el, megnyerve a KCC által bemutatott Ford bajnokságot. Az utolsó kör elején jól helyezkedett, a fiatal amerikai 65-öt (-7) szerzett a remek helyezési napnak köszönhetően, így két ütéssel nyert az ausztrál Hira Naveed előtt. A világranglistán már széles körben vezető Nelly Kordát idén nagyon nehéz lesz utolérni.

Szép csoportkép az európaiaktól. Bár a győzelmet a helyiek szerezték meg, Maja Stark, Carlota Ciganda és Frida Kinhult jó 3. helyen végzett.

Lilia Vu, a 2023-as év formális játékosa Céline Boutier-vel, úgy tűnt, ezen a héten ismét megtalálta testét és golfját. Vu, akit az év elején sérülések és visszalépések okoztak, a 21. helyen végzett ezen a héten, 64-gyel (-8) briliánsan nyitotta a versenyt. Itt az ideje, hogy guruljon a labda!

Céline Boutier, bár az első körtől az élmezőnyben volt, nehezebben ment ezen a hétvégén. A francia 1. 72 (PAR) és 71 (-1) lapokat adott vissza, és végül a 35. helyen végzett ezen a versenyen Arizonában.

A KCC által bemutatott Ford bajnokság végső ranglistájának megkereséséhez: cliquez ici.