Χάρη στην τελευταία της μέρα στο 69 (-3), η Αμερικανίδα παίκτρια Lexi Thompson κέρδισε αυτό το Aramco Team Series στη Νέα Υόρκη, δύο χτυπήματα μπροστά από το δίδυμο Brooke M. Henderson (CAN), Madelene Sagstrom (SUE ). Η Nelly Korda, που συνδέθηκε με τη Lexi Thompson στο τελευταίο μέρος, τελείωσε τελικά το τουρνουά της στην 4η θέση. Η Pauline Roussin-Bouchard τερμάτισε καλύτερη Γαλλίδα με την 15η θέση.

20221016_Lexi-Thompson-imposes-a-New-York_01

Η Lexi Thompson κερδίζει το Aramco Team Series της Νέας Υόρκης – μέσω Twitter @LETgolf

Μετά τους τρεις γύρους αυτής της ομαδικής σειράς Aramco στη Νέα Υόρκη στο Trump Golf Links, είναι η Αμερικανίδα Lexi Thompson που κερδίζει χάρη στο σύνολο της -11. Υπογράφει δύο φύλλα 71 (-1) και μετά 65 (-7) για τους δύο πρώτους γύρους της, πριν ολοκληρώσει το τουρνουά της με 69 (-3). Παρά τους τρεις μπαμπάδες, η Αμερικανίδα υπογράφει έξι πουλάκια για να κερδίσει με τρία εγκεφαλικά μπροστά από τους πρώτους διώκτες της.

Με συνολικά -8, η Καναδή Brooke M. Henderson και η Σουηδέζα Madelene Sagstrom μοιράζονται τη δεύτερη θέση σε αυτή την Ομαδική Σειρά Aramco στη Νέα Υόρκη.

Η Nelly Korda, πρώην νούμερο 1 του κόσμου, στο τελευταίο μέρος στον τελευταίο γύρο, δεν κατάφερε να βγει από το παιχνίδι για να πάρει τη νίκη. Τερμάτισε 4η στο αγώνισμα με έναν τελευταίο γύρο στο ίδιο επίπεδο και συνολικά -7.

Η Pauline Roussin-Bouchard τερμάτισε πρώτη Γαλλίδα σε αυτό το τουρνουά στη Νέα Υόρκη με μια 15η θέση και ένα υπέροχο τελευταίο φύλλο στο 69 (-3).

Η Agathe Sauzon υπογράφει επίσης ένα top 20 για αυτό το τουρνουά στο Trump Golf Links. Παίζει κάτω από την ισοτιμία στον τελευταίο της γύρο, ένα φύλλο στο 71 (-1) για μια τελική 18η θέση.

Για να βρείτε την πλήρη κατάταξη αυτής της σειράς ομάδων Aramco στη Νέα Υόρκη: cliquez ici.