Na hřišti Holzhäusern se uskutečnil VP Bank Swiss Ladies Open.

Atthaya Thitikul, lídr závodu na Costa Del Sol, získal na švýcarské půdě druhé vítězství v sezóně a zvýšil své vedení v průběžném pořadí.

V první desítce nejlepších skončily dvě Francouzky: Emma Grechi na 10. místě a Anne-Charlotte Mora na 7. místě.

VP Bank Swiss Ladies Open: Thitikul vítězí, top 10 pro Grechi a Mora

Atthaya Thitikul - VP Bank Swiss Ladies Open 2021 - © Mark Runnacles / LET

V pouhých 18 letech získala Thajka Atthaya Thitikul své čtvrté vítězství na Ladies European Tour ve Švýcarsku. Na tomto turnaji, který se hrál ve třech kolech, se podepsala na par 72 golfového hřiště Holzhäusern 68-66-66 a pro turnaj skončila na -16. Získala jeden úder před norskou Marianne Skarpnord a dva údery před dvěma Švýcarkami Elenou Moosmann (amatér) a Kim Metraux.

Levák Kim Metraux, spoluvedoucí po dvou kolech v -14, podepíše v posledním kole kartu 72 (PAR) a ve své zemi nevyhraje.

Atthaya Thitikul proto zůstává první v pořadí Race to Costa Del Sol.

CUT prošlo devět Francouzek a hrálo poslední kolo.

• Emma Grechi skončila na 7. pozici na -11. Podepíše tři karty pod 70: 68-68-69.
  • Anne-Charlotte Mora se nabízí v top 10, ona končí desátá. Po pěkném otevření 10 (-66) podepíše kartu 6 (PAR) a 72 (-68). Končí v -4.
  • Agathe Laisne skončila na -6 na 20. místě.
  • Isabelle Boineau zakončila turnaj na -2, na 41. místě.
  • Yvie Chaucheprat skončila o jeden úder pozadu na -1. Mladý amatérský hráč skončil na 44. místě.
  • Agathe Sauzon skončila na 63. místě na +3.
  • Justine Dreher skončila na 66. místě na +4.