Nováček Cheyenne Knight zvítězil v soutěži Volunteers of America Classic na texaském kurzu Colony. Američan vyhrál doma LPGA Tour poprvé. 22letá Texan si šetří sezónu připojením k první stovce závodu Race to CME Globe. Skočením do top 100.

VOA Classic: Cheyenne Knight vyhrává

Cheyenne Knight - © Chuck Burton pro LPGA

Po svém posledním puttu na 18. den byla Cheyenne Knight okamžitě obklopena rodinou a přáteli, kteří na ni stříkali vodu a objali ji. Zvedla ruce k nebi a uznala svou duchovní podporu stejně jako ti, kteří jsou fyzicky tady s ní na Zemi.

Po svém vítězství se Cheyenne Knight dlouho spoléhala na svou víru, aby se dostala do dobrých časů, jako je například jmenování SEC Player of the Year 2017 na univerzitě v Alabamě, nebo v těžkých časech.

V roce 2008 byl jeho starší bratr Brandon Burgett zabit, když do nákladního vozu, který řídil, narazil opilý řidič, který byl na špatné straně silnice. Řekla, že u sebe cítila přítomnost svého bratra, když procházela kolem staroamerického golfového klubu a dokonce i v náročné sezóně pro nováčka na LPGA Tour.

Ukazující na 120. místo oficiálního seznamu peněz se Texan pravděpodobně vrátila, aby předala své karty, aby zlepšila svůj status LPGA. Tímto vítězstvím se připojila k první stovce závodu Race to CME Globe, poskočila do top 100 a ujistila se, že bude hrát své další dvě sezóny na okruhu LPGA.

"Modlil jsem se, abych vždy věděl, že i když jsem tomu tehdy nerozuměl, věděl jsem, že to má na starosti Bůh," řekla Čejen Knight. "Myslím, že jsem měl druhého nosiče a vím, že se na mě dívá z nebe, tak pyšný na mě." Je to úžasné, ale nemohu to vyjádřit slovy. "

Tato víra se dnes dokonce projevila zvláštním způsobem. Burgettovo fotbalové číslo bylo 33, což Cheyenne Knight považuje za své šťastné číslo. Má ji dokonce ve své knize o měřítku, aby ji mohla vidět před každou stávkou.

Jeho poslední kolo na VOA Classic? Dvě 33s za konečné skóre 66, další pocta jeho bratrovi, který odešel příliš brzy. Krásné znamení týdne, který musel být pro Cheyenne Knight.

Bittersweet pocity pro Green a Altomare

Brittany Altomare a Jaye Marie Green těsně minuli své první vítězství na LPGA Tour a skončili nerozhodně na druhém místě (-16). U společnosti Altomare se její výkon zvýšil na konzistentní rok. 28letá hráčka měla po celou dobu turnaje pouhé tři bogey, z toho v posledním kole pouze dva, a v této sezóně skončila druhým výsledkem druhého místa. Byl to její 22. řez v řadě a ona řekla, že jen čeká na svůj tah v kruhu vítěze.

Bylo to několikrát úzké, je to jen trochu frustrující. Mám pocit, že šlapu na plyn a někdo tlačí ještě silněji. Uvidíme jeden nebo druhý den, “řekl Altomare.

Green hrál ve finální skupině s Cheyenne Knight a byl svědkem podpory svého rodného města pro vítěze z Texasu. „Bylo to super. Byl jsem opravdu v zóně, takže jsem si nevšiml, co se kolem mě děje. Bylo to dobré, řekl Green. "Je odsud a hrála dobře, aby si udržela svoji kartu, a pak vyhrála, to je skvělé." "

Navzdory tomuto výsledku Green řekla, že odešla se spoustou světlých míst a novým cílem do konce roku. Můj bratr (a caddy, Matt Green) a já jsme si povídali. Řekl: „Jaye, hrál jsi dobře, prostě jsi neprohrál, nic nepřišel, ona prostě vyhrála, neboj se,“ říká nám Green. Řekl mi: „Myslím, že vám to umožňuje být v CME nebo blízko CME“ a řekl mi: „Myslím si, že je dobrým cílem sledovat“. Řekl jsem: „Máte pravdu, jdeme tam. "

CME Group Cares Challenge: 1 bod pro St. Jude

CME Group Cares Challenge je celoroční charitativní program, který proměňuje esa v dary. Skupina CME věnuje 20 000 $ na každou díru v jednom provedenou na LPGA Tour v roce 2019, se zaručeným minimálním darem 500 000 $ pro Dětskou výzkumnou nemocnici St. Jude, která je vedoucím světový lídr v porozumění, léčbě a boji s rakovinou u dětí a jinými život ohrožujícími chorobami.

Chella Choi v sobotu dokončila 130 yardů hole-in-one na 16. par-3 VOA Classic v celkové hodnotě 20 000 $ získaných tento týden. V této sezóně bylo 25 es a v roce 500 bylo dosud darováno celkem 000 2019 $.

Soutěž LEADERS TOP-10

Soutěž TOP-10 LEADERS uděluje hráčovi LPGA bonus 100 000 $ s nejvyšším počtem 10 do konce turnaje, který skončí na mistrovství CME Group Tour. V případě nerozhodného výsledku v první desítce bude cena udělena hráči s nejvíce oficiálními výhrami, následovaným většinou druhých míst, třetích míst atd. dokud se nerozlomí kravata.

Se svou klasifikací T8 na VOA Classic je Jeongeun Lee6 svázán s Brooke Hendersonem, Jin Young Ko a Hyo Joo Kim s 10 top-10. Ariya Jutanugarn a Nelly Korda jsou svázáni na pátém místě na 9. top-10.

• 18 jamek: 63 (-8), Dori Carter, druhé kolo, 2017; Stephanie Meadow, první kolo, 2019
  • 36 děr: 131 (-11), Sung Hyun Park, 2018
  • 54 děr: 199 (-14), Gerina Piller, 2016; Jaye Marie Green, 2019
  • 72 děr: 266 (-18), Cheyenne Knight, 2019

Chcete-li nahlédnout do výsledkové tabulky: Cliquez zde