Lídr na začátku posledního kola Porsche European Open, těsně následovaný Julienem Brunem, Victorem Perezem a modrým klanem nakonec nedokázali zvednout vítěznou trofej, takže tuto šanci přenechal Kalle Sammoja, autorovi úžasných 64 (- 8). v posledním kole. Victor Perez nakonec skončil na 3. místě.

Victor Perez velmi blízko k double! - prostřednictvím Twitteru @DPWorldTour

Victor Perez velmi blízko k double! – prostřednictvím Twitteru @DPWorldTour

Victor Perez nás tento týden během Porsche European Open znovu zasnil. Vítěz minulého týdne Dutch Open v Nizozemsku Tarbais ovládl turnaj v Německu díky solidní golfové hře v obtížných podmínkách. V sobotu dokonce podepsal jamku 1 na jamce 2, pohyblivý den, kdy zaznamenal 71 (-1). Poslední den se bohužel nezměnil ve svůj prospěch a na svých posledních sedmi jamkách podepsal tři bogey. Nechává tak uklouznout finského Samooja Kalleho, autora karty týdne. Zahrál 64 (-8), osm birdie bez chyb a vyhrál s náskokem dvou taktů. Je to jeho první vítězství na DP World Tour. Ve světě se dostal z 239. na 134. místo.

Samooja Kalle vítěz Porsche European Open, Victor Perez 3. – přes Twitter @DPWorldTour

Samooja Kalle vítěz Porsche European Open – prostřednictvím Twitteru @DPWorldTour

Victor Perez nakonec skončil na 3. místě a znovu vybojoval umístění na OWGR, byl 93. Získal také pozvánku na nadcházející US Open v Brookline. Tento nový skvělý výkon mu umožňuje posunout se na 18. místo v Race to Dubai. Francouzská jednička, která se minulý týden zařadila do světové stovky, si toto místo upevňuje a mohla by těžit z pozvání na důležité turnaje.

Výsledky naší francouzštiny:

Julien Guerrier, autor karty 69 (-3) z posledního dne, získal 12 míst a vyšplhal se do top 10 turnaje, 10. s výsledkem -1.

Julien Brun mezitím prožil noční můru. V neděli odstartoval z 2. pozice a vrátil se do klubovny s kartou 80 (+8) pošpiněnou čtyřnásobným bogey na 3. paru 14. jamky. Nakonec skončil na 34. místě.

Romain Langasque a Mike Lorenzo-vera jsou na 40. místě s +5.

Mathieu Pavon končí týden na +6 na 47. pozici.

Antoine Rozner hraje pod par během posledního kola 71 (-1), ale končí na 51. místě s +7.

Chcete-li najít kompletní žebříček tohoto Porsche European Open: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.