Po fairwayích a kolem greenů se sešlo velké publikum, aby sledovali toto 4. a poslední kolo Vaudreuil Golf Challenge. Dlouho očekávaný zápas mezi Němcem Marcelem SIEM a chilským Hugem LEONem splnil všechny své sliby.

Vaudreuil Golf Challenge: Nádherné vítězství Marcela Siem

Marcel Siem - © Timothé Renaud / ASO

Marcel SIEM na konci napětí

Němec Marcel SIEM vyhrál 8. ročník Vaudreuil Golf Challenge. Na opětovné získání trofeje musel čekat 7 let (poslední vítězství v Číně v roce 2014). Krk a krk v průběhu hry s chilským Hugem LEONEM, až ve velmi obtížném Par 3 z jamky 16 viděl Němce, jak mu vrátil putt za birdie, najednou se ujal vedení a udržel si ho až do konce Jeho birdie v 18 letech definitivně zpečetil jeho vítězství.

Díky tomuto vítězství získal Němec 3. místo na „Road to Mallorca“ a kvalifikoval ho přímo na „The Open“ příští týden v Royal St George's.

Chilský Hugo LEON zaujímá velmi dobré druhé místo, jen o jeden úder za vítězem.

© Timothé Renaud / ASO

Trikolóra v top 10

David RAVETTO skončil první Francouz na 7. místě se skóre -8 pod Par. Podepisuje svou druhou desítku sezóny. Člen Racing Club de France La Boulie získal 10 míst, aby se dnes večer objevil v závodě na 39. místě, a přiblížil se tak k osudové laťce kvalifikace Top 55 pro finále Challenge Tour.

„Cesta na Mallorku“

Po tomto 12. kole sezóny na Challenge Tour jsou Francouzi v top 30 „Road to Mallorca“ čtyřmi.