V neděli se konalo 4. a poslední kolo golfového turnaje Vaudreuil, ve kterém vyhrál švédský Alexander BJORK. Na konci dokonale zvládnutého dne, (-2), v celkovém skóre (-14), Švéd obsadil titul a následoval Nového Zélandu Ryana FOXe.

Alexander BJORK a Jean-Claude FORESTIER - Foto: © FStevens / FFGolfProduction

Mistrovství Alexandra BJORKA!

Bylo to mistrovství, které Švédovi, Alexandru BJORKOVI, zvítězilo během 4. ročníku Vaudreuil Golf Challenge. Po dvou birdie na cestě ven a birdie z první díry na zpáteční cestě byl Švéd ve vynikající pozici. Dvojitá bogey Ross KELLETT na 1. ho pohnala k hlavě turnaje, prostě se musel držet. Bogey na 15, opravený birdie na 14, pak bogey na 15 odsoudil jej k rozhodující 17. jamce. Během vítězství na těchto čtyřech sporných turnajích se Švédům podařilo vyhrát dva top 18 a Top 10 a Švéd tak mohl využít svých zkušeností, aby uzavřel s Parem v 5 letech a vyhrál tak 18. ročník turnaje.

Skandinávský, 19. v „Road to Oman“ před turnajem, skočil do žebříčku 2. evropské divize! Nyní je na třetím místě, hned za Romainem LANGASQUEM, a může doufat, že se na konci sezóny připojí k top 3, což je synonymem pro vstup na evropské turné v roce 15.

Hráči, kteří dokončili pódium, jsou anglický Aaron RAI a australský Nick CULLEN oba autoři (-13) celkem. Australský vůdce včera nedokázal udržet hlavu s bodovací kartou smaltovanou čtyřmi bogey pro jednoho (+1) za den.

Alexander BJORK - Foto: © FStevens / FFGolfProduction

Reakční SORDET!

Navzdory velkému dni na (-2), nejlepší francouzštině tento týden, se Clément SORDET nepodařilo zapojit do boje. Opravdu to mělo den plný zvratů a obratů. Stejně jako včera začalo den špatně připouštět dva bogey na jamkách 2 a 3. Jako vždy se mladý trikolor nedopustil destabilizace a skvěle reagoval se třemi ptáky na jamkách 5, 7 a 8. Nicméně, jako na cestě ven, náš trikolor sotva začal svůj návrat s bogey z 10., ale znovu nám ukázal svou schopnost reagovat se dvěma ptáky na jamkách 13 a 14. S celkem (-11) , skončil na 5. místě a nejlepší francouzština. Skvělý týden pro velkou naději francouzského golfu, který se ve své mladé profesionální kariéře neustále vyvíjí.

Poslední kolo palby pro BOUNIOL a SCIOT-SIEGRIST

Muži dne jsou dva trikolóry, Cyril BOUNIOL a Robin SCIOT-SIEGRIST, autoři nejlepšího skóre této neděle: (-6). Dva Francouzi měli téměř perfektní den s pěti ptáčky, orlem a jen jedním bogey. Skutečné představení s vědomím, že pod par dnes hrálo pouze 29 hráčů, což jim po zbytek sezóny dává obrovskou důvěru.

Toto 4. vydání Vaudreuil Golf Challenge opět splnilo všechny své sliby. Na programu bylo jasné počasí, naprosté napětí a podívaná všech dob!

Vaudreuil Golf Challenge si každoročně zvyšuje pověst díky stále rostoucímu poli hráčů