Naše Francouzky nás donutí vibrovat na různých okruzích po celý rok, ať už jde o čestná místa nebo vítězství na drátě. Ohlédnutí za mimořádně skvělou sezónou 2021 pro vycházející hvězdy francouzského ženského golfu.

Letošní rok byl na francouzský ženský golf obzvláště bohatý mezi výkony a vítězstvími. LPGA a LET Q-Schools také umožnily Francouzům zazářit a získat nové kategorie pro sezónu 2022.

Céline Boutier stejně jako v roce 2020 končí v čele francouzského žebříčku: ve světovém žebříčku je na 28. místě. Tento rok byl dalším skvělým rokem pro Céline Boutier, která vyhrála Lacoste Ladies Open de France na golfovém hřišti Médoc, než získala svůj druhý titul na LPGA Tour na ShopRite LPGA Classic pořádaném společností Acer. Sezónu zakončila suverénně třetím místem na závěrečném turnaji LPGA po dlouhém boji o vítězství: CME GROUP TOUR CHAMPIONSHIP.

• Manon Gidali během 3. kola turnaje Cape Town Ladies otevřeno 08

Céline Herbinová se také blýskla během US Women'S Open pěkným 14. místem v tomto náročném turnaji.

Zážitky mladých modrých

Mladí hráči letos zazářili a brali každou zkušenost jako příležitost k vyjádření.

Poté, co se Pauline Roussin-Bouchardová v průběhu roku 2021 stane profesionálem, nepřestane stoupat po žebříčku. Od svého druhého startu na turnaji jako profesionálka podepsala své první vítězství vítězstvím na Didriksons Skaftö Open (Švédsko). O tři týdny později skončila na stupních vítězů na Lacoste Ladies Open de France s pěkným třetím místem.

Po skvělé kariéře ve Spojených státech rozehrála univerzitní šampionka z Jižní Karolíny svou hru s talentem, aby se co nejrychleji posunula na LPGA Tour. Vyhrála kvalifikační turnajovou etapu II, než skončila druhá v maratonu Q-Series. Získala tak svá hráčská práva pro sezónu 2022 na LPGA Tour.

Prvním profesionálním vítězstvím Lucie Malchirandové se v Itálii objevil skvělý příběh. Stále jako amatérka hrála teprve svůj druhý turnaj LET, když jí bylo 18 let, vyhrála Ladies Italian Open.

Marine Griffaut a Charlotte Liautier také dosáhly vítězství v profesionálním turnaji s amatérským statusem tím, že vyhrály turnaje Montauban Ladies Open a Santander Golf Tour Barcelona, ​​​​LETAS.

Charlotte Liautier se příští rok rozvine na Ladies European Tour poté, co získala herní práva během Q-School LET. Doprovodí ji Agathe Laisné, Anne-Charlotte Mora a Manon Gidali, letošní vítězka Sunshine Tour.

Agathe Laisné se díky 22. místu v Q-Series také bude moci zúčastnit některých turnajů LPGA Tour.

Emma Broze hrající v americké druhé divizi, Symetra Tour také vynikla na vrcholu žebříčku, když vyhrála Danielle Downey Credit Union Classic.

Autor: Baptiste Laurensou.