Victor Dubuisson zvítězil dva roky po své korunovaci v Turecku na turnaji Turkish Airlines Open a vyhrál turnaj díky velkolepému konci kurzu.

Victor Dubuisson Vítězný na Turkish Airlines Open Foto: DR

Victor Dubuisson Vítězný na Turkish Airlines Open
Fotografie: DR

Le Cannois to dělá znovu v Turecku s vynikajícím povrchem a dává výjimečnou kartu 66 -22 na konci, -6 na svých posledních deseti jamkách!

Vůdce trikolorního klanu je najednou před Jihoafričanem Jaco Van Zylem a o dvě délky thajským Kiradechem Aphibarnratem.

Na začátku 17. století se však nic nedělo, protože to byl Jaco Van Zyl, který pak měl náhlý pokrok nad svými pronásledovateli. Proto mohl logicky doufat, že vyhraje svůj první evropský titul na Montgomerie Maxx Royal.

Toto vítězství zanechalo Victor Dubuisson v slzách na greenu 18. Bylo to jeho druhé vítězství na European Tour, a to mu umožnilo vylézt na sedmé místo v závodě do Dubaje.

"Toto vítězství je jako sen." Tuto sezónu jsem moc nehrál a opravdu jsem počítal s tím, že se do finále vrátím. "

"Nedokončení dvou birdie je skvělé." Jsem velmi hrdý na to, co jsem mentálně udělal. 18., výstřely, které jsem udělal, byly přesně ty, které jsem chtěl udělat. Je skvělé vyhrát takhle. "

"Z osobních důvodů jsem tuto sezónu moc nehrál a věděl jsem, že to bude těžký rok." Když nemáte čas na trénink, ztratíte házení, hraní, pocit na greeny ... Tento rok byl můj chipping a putting opravdu hrozný. Pracoval jsem tak tvrdě, jak jsem byl schopen v posledních několika týdnech, a tady byla moje malá hra neuvěřitelná. Na kurzu jsem byl velmi jistý. "

Opět platí, že herní podmínky byly pro toto poslední kolo perfektní a nebylo pozorovací období. Každý hráč z posledních dvou her udělal birdie na par 5 jamky 1, s výjimkou McIlroye, který proklouzl dva údery od vůdců Dubuisson a Van Zyl a jeden úder za Aphibarnratem.

Ale museli jsme si dát pozor na vítěze roku 2013 Viktora Dubuissona, který tím, že vrátil putt na birdie v 15 a poté 4 metry v 17, byl svázán s Van Zylem, zatímco zbývala jen jedna jamka ,

Vše bylo rozhodnuto na par 5 jamky 18 a Victor Dubuisson se tlaku nevzdal. Zasáhl vynikající jízdu a následoval pozoruhodný přístup 2 metru od vlajky. K zajištění vítězství pak stačily dva putty, protože Van Zyl právě dokončil svou hru parem. Jakmile Dubuisson nasadil svůj poslední putt, rozplakal se velmi dojatý.

Pokud jde o Aphibarnrata, který vedl toto poslední kolo a byl vážným kandidátem na vítězství, Thajci si na svých posledních osmi jamkách udělali jen pár par. Mohl by skončit na druhém místě s Van Zylem, kdyby chyběl při 18 a 30 cm putt pro birdie. Proto skončil sám na 3. pozici, ránu před Byeong-hunem An, jen čtvrtý na - 19.

Chris Wood skončil na pátém místě - 17, náhle porazil Rory McIlroyovou, která proto v tomto posledním kole nedosáhla svých vítězných ambicí. Evropan č. 1, který ve dnech 13. a 15. vyrobil další dvě birdie, nakonec vrátil kartu 71 (- 1) a skončil v - 16, 6. svázaný s Peterem Uihleinem.

Mezi Francouzem Alexander Levy a Benjamin Hébert skončí na - 10. Oba jsou 18.. Najednou má Julien Quesne dvacet. Ostatní Francouzi jsou na 20. místě.